PUE ZUS bon turystyczny aktywacja – jak to zrobić?

14,091

Jak aktywować bon turystyczny?

Co to jest PUE ZUS bon turystyczny aktywacja? Dla osób, które nie miały do czynienia jeszcze z bonem turystycznym, słowa te mogą wydawać się skomplikowane. Nie ma jednak czego się bać, ponieważ bon turystyczny można aktywować w bardzo prosty sposób. Zajmie to tylko kilka chwil.

PUE ZUS jest platformą internetową ZUS-u. Znajdują się na niej konta płatników składek oraz osób ubezpieczonych. Każdy obywatel może założyć konto na PUE ZUS.

W przypadku aktywacji bonu turystycznego, ważne jest, aby ustalić która z osób w rodzinie składała wniosek o świadczenie rodzinne 500+. To właśnie do konta tej osoby na PUE ZUS, bon turystyczny będzie przypisany automatycznie przez system.

Zarezerwuj nocleg na Noclegi.pl, zapłać bonem turystycznym online i zyskaj dodatkowo 30 zł zniżki

Jak założyć PUE ZUS?

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na PUE ZUS, założyć je możesz w prosty sposób. Najpierw wejdź na stronę internetową Portal ZUS. Ukaże się tutaj m.in. przycisk o treści “Nie masz konta w PUE? > Zarejestruj się”. Po kliknięciu tej opcji, ukaże się możliwość utworzenia profilu PUE. Można wybrać pomiędzy następnymi wariantami:

  • Dla Ciebie
  • Dla przedsiębiorców
  • Dla firm

Należy wybrać pierwszą opcję “Dla Ciebie”. Po jej kliknięciu zobaczysz możliwość rejestracji, w której możesz wykorzystać Profil Zaufany, kwalifikowany podpis elektroniczny lub bankowość internetową.

Jedną z najbardziej polecanych metod jest wykorzystanie Profilu Zaufanego. Jeśli się taki posiada, poruszanie po stronach rządowych staje się łatwiejsze. Po zalogowaniu się na Profil Zaufany, pokaże się przycisk “Zarejestruj konto”.


Zobacz także: Bon turystyczny wniosek online – czy trzeba składać?


Kiedy na niego klikniemy, ukaże się następnie formularz, który należy wypełnić prawdziwymi danymi. Pod formularzem należy zaznaczyć opcję “Nie jestem robotem” oraz odznaczyć okienka zapoznania się z regulaminem. Teraz można już kliknąć przycisk “Zarejestruj profil”.

Po tych czynnościach ukaże się strona, na której zostaniemy poinformowani, że “Profil do PUE został utworzony”. Bardzo ważną informacją z tej strony jest numer, który widnieje przy słowach “Twój login”. Numer ten należy zapamiętać. Najlepiej zapisać go i mieć zawsze pod ręką, gdy logujemy się do PUE ZUS.

Wrocław bon turystyczny

Jak zalogować się do PUE ZUS?

Posiadając login można już zalogować się do PUE ZUS. W tym celu najlepiej wejść na Stronę Główną ZUS i kliknąć u góry zakładkę “Zaloguj do PUE”.

Na stronie logowania, jaka się ukaże, należy wpisać login, który przed chwilą uzyskaliśmy oraz hasło, jakie ustaliliśmy, wypełniając formularz. Gdy zapomni się hasła, można je odzyskać, podając adres e-mail, którym posłużyliśmy się, rejestrując Profil PUE.


Sprawdź, gdzie wykorzystać bon turystyczny ⇒


PUE ZUS bon turystyczny aktywacja – gdzie?

Po zalogowaniu na PUE ZUS ukaże się strona, na której po lewej stronie widnieją zakładki o różnej treści. Istnieje tam m.in. zakładka o treści “Polski Bon Turystyczny”. Jeszcze raz przypomnijmy, że widnieje ona na profilu osoby, która składała wniosek o świadczenie 500+.

Po kliknięciu w zakładkę “Polski Bon Turystyczny”, ukażą się m.in. dane dzieci, nr bonu oraz jego wartość. Znajdziecie też przycisk “Aktywuj bon”. Należy na niego kliknąć. Po dokonaniu tej czynności ukaże się formularz, który należy uzupełnić numerem telefonu oraz adresem e-mail. Następnie należy przeczytać klauzulę informacyjną i nacisnąć przycisk “Aktywuj bon”. Teraz bon jest już aktywowany.

Można wcisnąć przycisk “Podgląd bonu”. Ukaże się wtedy elektroniczna wersja Polskiego Bonu Turystycznego z danymi dziecka lub dzieci, na które bon został wystawiony. Co ważne, można pobrać ten bon na dysk i zapisać go w formie pliku.

PUE ZUS bon turystyczny aktywacja
PUE ZUS bon turystyczny aktywacja

 

Jak skorzystać z bonu turystycznego?

Aby skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego należy wszędzie posługiwać się numerem bonu. Nie potrzeba do tego żadnych papierowych zaświadczeń. Aktualny stan bonu turystycznego zawsze można sprawdzić na profilu PUE ZUS.

Po przeczytaniu powyższego krótkiego poradnika słowa “PUE ZUS bon turystyczny aktywacja” nie powinny już stanowić trudności i budzić lęku. Jak widać, aktywacja bonu turystycznego odbywa się w kilku prostych krokach i nie powinna zająć dłużej niż 5 minut.

Po aktywowaniu bonu można się już cieszyć dodatkowymi środkami na koncie i przeznaczyć je na ulubione usługi turystyczne pod warunkiem, że firma, której chcemy zapłacić, zarejestrowana jest w programie.