Jak zaplanować podróż dookoła świata?

6,515

Podróż dookoła świata. Na sam dźwięk tych trzech słów niejednego człowieka mogą ponieść wielkie emocje.

Pierwsze, co przychodzi na myśl, to ile czasu taka podróż może zająć? Drugie pytanie: co powinniśmy zobaczyć? Trzecie, najważniejsze: ile to będzie kosztowało? Później pojawią się dodatkowe pytania o bezpieczeństwo, bagaż, formy transportu, język porozumiewania się, etc.

Ile zajmie podróż dookoła świata?

Czas. Zorganizowane przez biura podróży wycieczki, często wykorzystują maksymalnie wszystkie dni, jakie przeznaczone są na taką podróż. Mogą nam oferować nawet odwiedzenie czterech kontynentów w czasie 32 dni. Przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi miejscami odbywa się na takiej wycieczce za pomocą samolotów.

Dostępne są także wycieczki dookoła świata, które odbędziemy statkiem. Tutaj czas potrzebny na okrążenie świata wynosi około 4 miesięcy.

Nasze własne przedsięwzięcie może nam zająć nawet kilka lat. Wszystko zależy od determinacji, zasobów finansowych oraz wielu innych czynników, o których nie wspominam, ponieważ nie ma tutaj miejsca, aby wszystkie wymienić.


Marzy Ci się dalsza podróż? Mamy dla Ciebie noclegi w najpopularniejszych europejskich miastach. Sprawdź promocyjne oferty w Chorwacji »

Co zobaczyć, co pominąć?

W odpowiedzi na to pytanie czai się ukryta prawda, o której trzeba napisać. Jest nią bezpieczeństwo podróży. Wśród osób o niespokojnym usposobieniu, podejmujących w swoim życiu ryzyko i z natury odważnym, sprawa ta będzie tłumiona, ale nie mniej ważna. Nawet, jeśli wybiorą się w taką podróż na własną rękę. Większość społeczeństwa będzie się jednak bała podejmować ryzyko i uda się do biura podróży.

Z powodów bezpieczeństwa właśnie, zorganizowane wycieczki dookoła świata, wybierają na trasie swoich podróży tylko takie kraje, które stoją wysoko w hierarchii światowych państw. Będą to państwa Unii Europejskiej, Japonia, Australia, Nowa Zelandia czy USA.

A co ze wszystkimi zabytkami, które chcieliśmy zobaczyć, a które znajdują się najczęściej w krajach o wątpliwej reputacji? Ktoś być może zapyta. Cóż, możemy je odwiedzać na własne ryzyko. Jeśli znamy język, którym mówią mieszkańcy danego kraju, zwyczaje społeczeństw, będzie nam na pewno o wiele łatwiej.

Innym rozwiązaniem może też być rezygnacja z odwiedzin takich krajów w ciągu jednej podróży, a wybranie się na kilka równorzędnych wypraw.

podróż dookoła świataPodróż dookoła świata mogą być najwspanialszymi dniami w naszym życiu

Sprawa kluczowa. Ile to kosztuje?

32-dniowa wycieczka wraz z dodatkowymi kosztami średnio 1000 PLN dziennie. Rejs dookoła świata to już koszt około 70 000 PLN za całą podróż plus oczywiście koszty dodatkowe.

Wyprawa na własną rękę może okazać się nieco mniej kosztowna, ale będziemy musieli ponieść wiele tzw. kosztów własnych, niekoniecznie oznaczających finanse. Czasami być może nawet będziemy musieli zapracować na jedzenie.


A może Polska? Znajdź idealne miejsce na wakacje »

Podróż dookoła świata to spełnienie wielkich marzeń niejednego człowieka. Ogromna możliwość poznania innych kultur i ludzi, a także poznania samego siebie. Ludzie myślą o takich podróżach od setek lat. Kiedy już zdecydujemy się wyjechać, przyjdzie przeżyć nam jedne z najwspanialszych dni w naszym życiu.

Podróż dookoła świata to duże wyzwanie. Jeśli chcesz w te wakacje odpocząć wśród polskich krajobrazów polecamy TOP 10 najlepszych i luksusowych hoteli z Wellness i SPA. A może obawiasz się długiej podróży, ponieważ boisz się latać? Mamy rady na to jak przetrwać pierwszy lot samolotem.