Pierwszy pływający apartament z podwodną sypialnią

1,961

Takie atrakcje tylko w Dubaju. Około 4 kilometry od wybrzeża słynnej metropolii, określanej mianem klejnotu Zjednoczonych Emiratów Arabskich, powstała luksusowa pływająca willa z podwodną przeszkloną sypialnią. Floating Seahorse przechodzi właśnie pierwsze testy.

Plywajaca willa w Dubaju 02

Willa została zbudowana przez lokalnego dewelopera Kleindienst Group. To pierwszy z 131 domów, które mają powstać w tym miejscu do 2018 roku. Ostatecznie wszystkie wille będą częścią stworzonego przez człowieka sztucznego archipelagu, zwanego Sercem Europy, leżącego w Zatoce Perskiej.

Największe domy będą miały około 370 metrów kwadratowych powierzchni. Każdy z nich będzie posiadał trzy poziomy: podwodny, środkowy i górny.

Plywajaca willa w Dubaju 01

Poziom podwodny składa się z sypialni, łazienki z wolnostojącą wanną i podgrzewanymi lustrami oraz pokoju dla gości połączonego z łazienką. Przez okna sypialni, sięgające od podłogi do sufitu, mieszkańcy willi będą mogli podziwiać morską faunę i florę oraz otaczającą dom rafę koralową.

Na poziomie środkowym, określanym poziomem morza, znajdują się salon, jadalnia, w pełni wyposażona kuchnia oraz łazienka, a ponadto taras do opalania oraz drabinki ułatwiające wchodzenie i wychodzenie z wody.

Plywajaca willa w Dubaju 04

Natomiast na poziom górny składają się wanna z hydromasażem ze szklanym dnem, pokój relaksacyjny, zewnętrzny prysznic, aneks kuchenny oraz minibar.

Jednak willa jest nie tylko luksusowo urządzona, ale także wyposażona we wszelkie udogodnienia, w tym klimatyzację, telewizję satelitarną i dostęp do szybkiego internetu, a nawet zautomatyzowany system sterowania oświetleniem, ogrzewaniem i chłodzeniem. Mieszkańcy i goście będą mogli również korzystać z usług lokaja, obsługi pokojowej i osobistego kucharza na żądanie.

Plywajaca willa w Dubaju 06

Wszystkie pływające domy sprzedały się ponoć błyskawicznie, mimo że każdy z nich kosztował około 2,8 mln dolarów. Pierwsze wille zostaną oddane do użytku prawdopodobnie jesienią. Niektóre z nich mają pełnić funkcję ekskluzywnych apartamentów do wynajęcia.