Najpiękniejsze plaże na świecie

1,778

Nie przepadasz za zimą i wracając myślami do wakacyjnych wojaży planujesz tegoroczny urlop? Dla miłośników kąpieli morskich i słonecznych, marzących o wypoczynku na najpiękniejszych plażach świata, mamy kilka zapierających dech w piersiach propozycji.

Whitehaven-Beach

Whitehaven Beach, Australia

Whitehaven Beach, kusząca białymi piaskami i turkusowymi wodami Morza Koralowego, jest bez wątpienia rajem na ziemi. Whitehaven Beach znajduje się na Wyspie Whitsunday u wybrzeży Queensland.

Fot. Wikimedia Commons

Plaza-Navagio

Plaża Navagio, Grecja

Plaża Navagio znajduje się na Zakynthos, jednej z najpopularniejszych wysp greckich. Plaża słynie nie tylko ze spoczywającego na niej wraku statki. Navagio zachwyca zjawiskowym pięknem dzikiej plaży i otaczających ją potężnych klifów.

Fot. Pixabay

Plaza-Maho

Plaża Maho, Saint Martin

Maho Beach na Karaibach, znajdująca się około 300 kilometrów od Puerto Rico, to jedna z najbardziej niezwykłych plaż na świecie. Maho Beach przyciąga nie tylko cudownymi krajobrazami i bezkresnymi wodami oceanu, ale też zapierającymi dech lądowaniami samolotów, przelatującymi tuż nad głowami turystów.

Fot. Wikimedia Commons

BottomBay

Bottom Bay, Barbados

Bottom Bay to jedna z najpopularniejszych, a zarazem uznawana za najlepszą i najpiękniejszą plażę na Barbadosie, na której czekają na nas rajskie krajobrazy i turkusowe wody Oceanu Atlantyckiego.

Fot. Flickr

Grace-Bay

Grace Bay, Wyspy Turks i Caicos

Jeśli marzysz o wypoczynku w prawdziwym raju na ziemi, Grace Bay to propozycja dla ciebie. Wizytówkami tej pięknej plaży, wielokrotnie uznawanej za jedną z najlepszych na świecie, są nieskazitelnie biały piasek oraz lazurowe wody Oceanu Atlantyckiego.

Fot. Wikimedia Commons