Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Polsce

316

Jarmarki i targi świąteczne stały się nierozerwalną częścią grudniowego klimatu. Niegdyś jeździliśmy za zachodnią granicę, do Berlina, by poczuć atmosferę Świąt na jednym z największych europejskich jarmarków, ale od kilku lat z powodzeniem możemy skrócić podróż i wybrać się do któregoś z polskich miast. Nasze rodzime targi niczym bowiem nie ustępują tym zagranicznym. Zobacz, które są najpiękniejsze!

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

To jeden z najbardziej znanych polskich jarmarków świątecznych. Swoim charakterem przypomina targi berlińskie. W tym roku jarmark potrwa aż do 22 grudnia, więc jeszcze przed samymi Świętami będzie można skorzystać z jego uroków.

Główną atrakcją jarmarków jest oczywiście sprzedaż z drewnianych domków. Począwszy od tradycyjnych wypieków i jadła, skończywszy na wyrafinowanych prezentach — wszystko to znajdziesz u lokalnych sprzedawców. Poza tym organizatorzy jarmarku zadbali o świąteczny klimat. W ramach imprezy odbywają się koncerty i warsztaty. Na dzieci czeka Bajkowy Lasek, gdzie najmłodsi będą mogli poznać lub przypomnieć sobie ulubione bajki i baśnie. Oczywiście nie zabraknie również tej, która najbardziej kojarzy się z grudniem, czyli Królowej Śniegu.

 

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

Jeśli ktoś był na Jarmarku Dominikańskim, doskonale wie, że Gdańsk to mistrzowskie miasto pod względem organizacji jarmarków. Targi pod patronatem św. Dominika przyciągają turystów z całej Europy i nie inaczej jest z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, który trwa w dniach 2-23 grudnia.

Tegoroczne targi odbywają się w dwóch sferach handlowych: na Targu Węglowym oraz w Wielkiej Zbrojowni. W tej pierwszej lokalizacji znajdziemy artykuły dekoracyjne i świąteczne, artykuły spożywcze, galanterię skórzaną, kosmetyki, zabawki i upominki. Natomiast w Wielkiej Zbrojowni odbywa się Świąteczny Jarmark Sztuki.

W ramach imprezy organizowane są konkursy z cennymi nagrodami. Jeśli lubisz fotografować, możesz wziąć udział w kompetycji na najlepsze zdjęcie oddające magię jarmarku.

 

Świąteczne jarmarki w Polsce

Betlejem Poznańskie

Nikt już nie wyobraża sobie scenerii Poznania bez corocznego Betlejem Poznańskiego. Stary Rynek i Plac Wolności na kilka tygodni przemienione zostały w świąteczną, przytulną krainę pełną światełek i uśmiechów wystawców. Betlejem czynne będzie do 22 grudnia.

Jarmarki poznańskie są dużą atrakcją i przyciągają turystów do miasta. To nie tylko miejsce, gdzie można zjeść tradycjnego oscypka, ale i hiszpańskie faworki churros z Nutellą, włoskie praliny czy pyszny, świeżutki chleb ze smalcem. A kiedy zakupy będą już zrobione, nikt nie oprze się obejrzeniu panoramy miasta z wielkiego diabelskiego młyna. Na dzieci czekają zaś karuzele i mini rollercoster.

Jeśli szukasz dekoracji, przysmaków albo prezentów świątecznych, zamiast iść do galerii handlowej, skorzystaj z uroków jarmarków świątecznych. To miejsca, które jak żadne inne, wprowadzą Cię w świąteczną atmosferę. Warto zrobić sobie wycieczkę do większego miasta, gdzie jarmarki są najbardziej okazałe. My w tym roku proponujemy Wrocław, Gdańsk i Poznań.