Gdzie na wakacje 2019? 4 wyjątkowe kierunki na wczasy

7,538

Gdzie na wakacje w tym roku?

Zastanawiasz się gdzie na wakacje? Mam dla Ciebie kilka propozycji. Kilka sprawdzonych miejsc, doskonałych na wypoczynek. Jeśli nie lubisz wyjeżdżać z kraju, odpowiedzią na pytanie „Gdzie na wakacje?” będzie pierwsza propozycja.

 

WAKACJE W POLSCE

Czeka tu na Ciebie mnóstwo wszelkiego rodzaju atrakcji, setki tysięcy miejsc noclegowych oraz szeroki wybór miejscowości turystycznych.


 Zobacz jeszcze wolne noclegi na wakacje »


Możesz wybrać się na wakacje w górach. Najbardziej popularne górskie miejscowości to:

  • Solina, turystycznie należąca do Bieszczad,
  • Zakopane – stolica polskich Tatr,
  • Karpacz położony w Karkonoszach u stóp Śnieżki.

Wczasy nad morzem

Inną alternatywą jest podróż nad morze na jedną z szerokich, pięknych, jasnych i piaszczystych, nadbałtyckich plaż. Wśród wielu większych i mniejszych morskich kurortów, warto odwiedzić np. położone na wyspach Świnoujście, atrakcyjny Kołobrzeg, czy znane i popularne Władysławowo.

Gdzie na wakacje 2019? 4 wyjątkowe kierunki na wczasy - Polska
Gdzie na wakacje 2019? 4 wyjątkowe kierunki na wczasy – Polska

 


Polecany obiekt noclegowy: Dom Gościnny Wiatr Od Morza Rozewie


Wakacje nad jeziorem

Wakacje możesz też spędzić na którymś z polskich pojezierzy. Popularne są także ostatnio gospodarstwa agroturystyczne. Kto nie chce jechać na wieś, może odwiedzić któreś z polskich miast – najpopularniejsze to Warszawa, Kraków i Wrocław.

A co, jeśli chcesz na wakacje wyjechać za granicę? Także mam dla Ciebie kilka propozycji.

 

WĘGRY BALATON

Państwo to, chociaż nie leży nad morzem, oferuje turystom mnóstwo możliwości wypoczynku nad wodą. Węgry znane są ze swojego bogactwa naturalnego, jakim są wody termalne.

Gdzie na wakacje 2019? 4 wyjątkowe kierunki na wczasy
Gdzie na wakacje 2019? 4 wyjątkowe kierunki na wczasy

 

Wykorzystując to bogactwo, wybudowano na Węgrzech wiele basenów termalnych i innych kąpielisk, które przyciągają co roku rzesze turystów.

Dodatkowo, wody termalne najczęściej posiadają właściwości lecznicze, stąd na Węgrzech wiele miejscowości uzdrowiskowych, a w nich możliwość korzystania z zabiegów leczniczych.


Zainspiruj się: Hajduszoboszlo baseny termalne, w których się zrelaksujesz


WAKACJE W CZECHACH

Unaszych południowych sąsiadów znajdziecie wiele pięknych miejsc, wartych odwiedzenia. Jednym z najpiękniejszych i najbardziej magiczn ych miejsc jest bez wątpienia stolica Czech – Praga.

Gdzie na wakacje 2019? 4 wyjątkowe kierunki na wczasy - Czechy
Gdzie na wakacje 2019? 4 wyjątkowe kierunki na wczasy – Czechy

 

To miasto jest bardzo popularne wśród turystów z całego świata. Posiada przepiękne Stare Miasto, wiele zabytków sakralnych i świeckich, muzeów i innych ciekawych obiektów oraz atrakcji.


Praga noclegi i atrakcje »


TERMY SŁOWACJA

Słowacja to piękny, górzysty kraj. Można wybrać się tutaj, by powędrować po górach słowackimi szlakami. Inną atrakcją są wody termalne, na których Słowacy budują np. aqua-parki. 

Osobiście znam opowieści od turystów, dla których zgoła co innego było przednią zabawą. W odległości około 20 km od granicy z Polską mogli oni pojeździć w ramach atrakcji turystycznych… wozem bojowym na gąsienicach. Mówili, że było to jedno z najbardziej niezwykłych doświadczeń w ich życiu.

Na pewno Słowacja kryje wiele innych miejsc, które warto odwiedzić. Może sprawdzicie to sami, wyruszając tam na wakacje?

 

CHORWACJA WAKACJE NAD ADRIATYKIEM

Ten piękny i ciepły kraj oferuje turystom znakomity wypoczynek nad morzem. Niepowtarzalne, urokliwe, nadmorskie miasta pozostawią we wspomnieniach każdego turysty niezapomniane wrażenia. Kamieniste plaże oraz wyspy są następną atrakcją Chorwacji.

Gdzie na wakacje 2019? 4 wyjątkowe kierunki na wczasy - Chorwacja
Gdzie na wakacje 2019? 4 wyjątkowe kierunki na wczasy – Chorwacja

 

Oprócz miejsc nadmorskiego wypoczynku, Chorwacja posiada także kilka pięknych Parków Narodowych, m.in. Park Narodowy Jezior Plitwickich. Zobaczyć tam możecie 16 wspaniałych jezior połączonych ze sobą wieloma wodospadami.

 

Zarezerwuj nocleg na wakacje

 

Możesz się zainteresować: