Wakacje Bon turystyczny – 11 polecanych miast

6,310

Wakacje bon turystyczny – gdzie wykorzystać?

W tym roku czas urlopów chyba najbardziej kojarzy się ze słowami: “wakacje bon turystyczny”. To ostatni ciepły moment w tym roku, kiedy można wykorzystać Polski Bon Turystyczny i pojechać gdzieś z rodziną jeszcze wtedy, gdy temperatury zachęcają do odpoczynku na dworze, a dni są długie. Gdzie pojechać w tym roku? Przygotowałam dla Was 11 polecanych miejscowości.

Zarezerwuj nocleg na Noclegi.pl, zapłać bonem turystycznym online i zyskaj dodatkowo 30 zł zniżki

#1. Wisła – miasto w Beskidzie Śląskim

Wisła to legendarne miasto leżące u stóp Babiej Góry, z której wypływają dwa potoki, łączące się dalej z trzecim potokiem w rzekę Wisłę. Jest to miejscowość wypoczynkowa już od drugiej połowy XIX w. Wypoczywali w Wiśle tacy znani Polacy, jak Maria Konopnicka, Bolesław Prus czy Władysław Reymont.

#2. Ustronie Morskie

Do tej miejscowości, położonej między Kołobrzegiem i Koszalinem, przyciąga piękna piaszczysta plaża nadmorska, obejmująca 2100 m linii brzegowej. Niewątpliwą atrakcją turystyczną jest najstarszy dąb w Polsce Bolesław. Jest on 100 lat starszy od Bartka i ma 800 lat. Znajduje się tutaj także inny dąb Warcisław, który liczy 640 lat,

Ustronie Morskie bon turystyczny
Ustronie Morskie bon turystyczny

 

#3. Szczawnica – uzdrowisko na pograniczu Beskidów i Pienin

Na terenie Szczawnicy znajdują się źródła 12 szczaw, czyli kwaśnych wód, których lecznicze właściwości opisywano już w XVI w. Jest tutaj 8 czynnych źródeł wód mineralnych. Specjalizacją uzdrowiska jest leczenie chorób górnych dróg oddechowych, także alergii, astmy i chorób reumatycznych.

#4. Biały Dunajec – miejscowość nieopodal Zakopanego

Biały Dunajec to malownicza miejscowość położona w powiecie tatrzańskim na wysokości 660 do 950 m n.p.m. Przepływa przez nią rzeka o tej samej nazwie. Znajduje się tutaj jedno z ujęć wód termalnych o wysokiej temperaturze: 86°C. Znajdują się tutaj także obiekty, w których czekają na turystów miejsca noclegowe.

#5. Kraków – miasto pełne zabytków

Kraków to jedno z najstarszych miast w Polsce, nekropolia polskich królów, dawna stolica Polski. Wielkość i liczba zabytków w Krakowie przyciągnie tutaj urlopowiczów na wiele dni. Jest to także ważny w Polsce ośrodek kultury i miasto akademickie. Ponadto Kraków może stanowić bazę wypadową do wielu pobliskich miejscowości, np. Zakopanego czy Wieliczki.

Wakacje bon turystyczny Kraków
Wakacje bon turystyczny Kraków

Zainspiruj się: Bon turystyczny Kraków – gdzie pojechać?


#6. Łeba – kurort nadmorski

W Łebie znajdują się kąpieliska morskie oraz port. Miasto graniczy na zachodzie ze Słowińskim Parkiem Narodowym, którego atrakcją są ruchome wydmy. Od wschodu znajduje się Rezerwat przyrody Mierzeja Sarbska. W sezonie letnim istnieje połączenie statkami żeglugi pasażerskiej z Klukami.

#7. Gdańsk – centrum kulturalne i naukowe północnej Polski

To miasto o ponadtysiącletniej tradycji było najbogatszym miastem Rzeczypospolitej w XVI w. Wydarzenia historyczne minionych wieków pozostawiły po sobie mnóstwo śladów w postaci zabytków, które są dzisiaj niewątpliwie atrakcjami turystycznymi. Plaże i morze to tylko jedne z wielu miejsc, które przyciągają tu urlopowiczów.


Polecamy: Bon turystyczny nad morzem – wakacje 2021


#8. Warszawa – urlop w stolicy

Urlop spędzony w stolicy Polski może być niezwykle atrakcyjny. Bliskość muzeów, opery, teatrów, filharmonii może być powodem do przeżycia duchowych uniesień i codziennego obcowania ze sztuką. W Warszawie znajdziecie mnóstwo atrakcji dla każdego.

Wakacje bon turystyczny Warszawa
Wakacje bon turystyczny Warszawa

 

#9. Krynica-Zdrój – miasto w Beskidzie Sądeckim

Krynica – Zdrój leży w dolinie potoku Kryniczanka. Jest uzdrowiskiem, znanym ze swych leczniczych wód już od XVIII w. Bywało tutaj wielu sławnych Polaków, jak np. Henryk Sienkiewicz, Jan Matejko, Artur Grottger, Józef Ignacy Kraszewski, Jan Kiepura, Julian Tuwim, Helena Modrzejewska i inni.

#10. Świnoujście – uzdrowisko w północno-zachodnim krańcu Polski

Jedyne miasto w Polce, które zajmuje obszar 3 dużych wysp: Uznam, Wolin oraz Karsibór. Oprócz tego miasto położone jest także na kilkudziesięciu mniejszych wyspach i wysepkach. Łącznie wszystkich wysp jest 44. Jest jednym z największych miast Polski pod względem zajmowanego obszaru. Jedną z atrakcji miasta jest 10-kilometrowa plaża biegnąca wzdłuż brzegu wysp Uznam i Wolin.

#11. Zakopane – wakacje bon turystyczny

Oblegane przez turystów zarówno w lecie, jak i w zimie Zakopane jest miejscem, do którego lubią przyjeżdżać rodziny z dziećmi. Widok wysokich gór jest niezapomniany, a dzieci bardzo lubią takie krajobrazy.


Sprawdź obiekty noclegowe przyjmujące bon ⇒