Spacer w chmurach – gdzie w Polsce?

29,094

Niezwykły spacer w chmurach

Spacer w chmurach, czyli spacer w koronach drzew, stał się ostatnio popularną możliwością spędzania wolnego czasu. Wszystko przez to, że piękne panoramy, jakie można widzieć z tego typu wież widokowych są jednym z ulubionych pejzaży, oglądanych podczas urlopu.

Na co dzień nie mamy zazwyczaj czasu podziwiać piękna natury, gdy większość chwil wypełnia nam nauka lub praca. Zatem wybranie się na podniebny spacer może pomóc naładować przysłowiowe akumulatory, kiedy staniemy oko w oko z przyrodą.

Noclegi.pl to jedyny portal, na którym możesz zapłacić bonem turystycznym online

 

Gdzie w Polsce znajdują się takie miejsca, w których można odbyć spacer w chmurach?

Jest ich kilka. Chciałabym w niniejszym wpisie przybliżyć Wam te, które znajdują się w Krynicy-Zdroju, Świeradowie-Zdroju oraz w Poznaniu.

 

#1. Krynica- Zdrój

Spacer w chmurach - gdzie w Polsce?
Spacer w chmurach – gdzie w Polsce? / źródło: wiezawidokowa.pl

 

Drewniana wieża widokowa w Krynicy-Zdroju jest atrakcją umiejscowioną w Beskidzie Sądeckim pośród lasów, rosnących w paśmie Jaworzyny Krynickiej. Jej wysokość to 49,5 metra, czyli można ją porównać z wysokością siedemnastopiętrowego wieżowca. Długość trasy wynosi 1030 metrów.

Kiedy wejdzie się na sam szczyt wieży, niesamowite wrażenie na Gościach robią zazwyczaj oglądane stąd czubki drzew, jakie widać w dole. Ponadto przed oczami zwiedzających rozciągają się górskie panoramy. Czuć tutaj świeże górskie powietrze, jak również słychać śpiew ptaków.

Spacer w chmurach Krynica-Zdrój
Spacer w chmurach Krynica-Zdrój / źródło: wiezawidokowa.pl

 

Całość pomyślana jest w formie ścieżki edukacyjnej. Drogę na szczyt zdobią tablice, zawierające informacje z zakresu miejscowej przyrody oraz historii regionu. Na najmłodszych turystów i nie tylko czeka 60-metrowa zjeżdżalnia.


Sprawdź noclegi w Krynicy-Zdroju ⇒


 

#2. Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój
Spacer w koronach drzew Świeradów-Zdrój / źródło: swieradowka

 

Wieża widokowa w Świeradowie-Zdroju nazywa się Sky Walk i liczy 62 metry wysokości, co plasuje ją na pierwszym miejscu pod względem wysokości w Polsce i na drugim w Europie, pośród tego typu obiektów.

Droga na szczyt wieży od jej podstawy przebiega drewnianym chodnikiem o długości 850 metrów. Ze szczytu można w bardzo szybki sposób znaleźć się z powrotem na ziemi, zjeżdżając na dół zjeżdżalnią, która ma 105 metrów długości.

Na turystów czekają na wieży piękne widoki na Masyw Śnieżnika, a także różne towarzyszące atrakcje. Jedną z nich jest np. pajęcza sieć, poprzez którą można skrócić sobie drogę na szczyt wchodząc po jednej z trzech dostępnych linowych drabinek.

Spacer w chmurach Sky Walk
Spacer w chmurach Sky Walk / źródło: swieradowka

 

A może zechcecie udać się na kameralną scenę wieży? Można ją wykorzystać do wykonania grupowej fotografii. Jeśli przybędzie się zaś na wieżę w odpowiednim czasie, można też trafić na koncert, wystawianą sztukę lub naukowy wykład.

Zwieńczeniem wysiłku, jaki poprzedza wejście na szczyt wieży będzie platforma z siatki w kształcie kropli wody, na jakiej można stanąć i podziwiać widoki wokół. Na najodważniejszych czeka szklany pomost, na który można wejść na wysokości 62 metrów nad ziemią i mieć wyobrażenie wolnej przestrzeni pod stopami.

 

#3. Poznań

Nieco innego typu atrakcja, umieszczona na wysokościach, czeka na Was w Poznaniu. Jest to Ścieżka w Koronach Drzew w Dolinie Szklarki.

Ani długość (260 metrów), ani wysokość (13 metrów) nie robią być może wrażenia wyjątkowości, jednakże urokliwość całej trasy sprawia, że powstała w 2020 roku ścieżka, w krótkim czasie, naznaczonym pandemią, znalazła rzesze zwolenników.


Zobacz noclegi w Poznaniu ⇒


Kładka jest drewniana. Osłony kładki stanowi drewno oraz metalowa siatka, wypełniająca puste przestrzenie. W ten sposób spacer kładką jest całkowicie bezpieczny dla dzieci czy czworonogów. Wysokość trasy biegnie w koronach drzew, jednak nie nad nimi.

Kładka biegnie przez las. Aby do niej dotrzeć, trzeba pokonać krótką ścieżkę w lesie. Wstęp na kładkę jest bezpłatny. Jest ona otwarta przez całą dobę. Jest także monitorowana. Należy jednak wiedzieć, że ścieżka nie jest oświetlona po zmroku. Powód jest prozaiczny: biegnie ona przez środek lasu.

Zakazane jest także poruszanie się po kładce rowerami. Można rower zostawić przy wejściu na ścieżkę, bądź też prowadzić go ze sobą.

Podczas spaceru można napotkać na miejsca widokowe, na których ustawione są ławki. W sezonie otwarty jest punkt gastronomiczny. Na trasie znajdują się także toalety. W czasie pandemii ruch na kładce jest jednokierunkowy i wrócić trzeba drogą leśną.

 

Mogą Cię zainteresować: