Co warto zobaczyć w Krakowie? 5 wakacyjnych atrakcji, które robią wrażenie!

2,125

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, dlatego planując wakacyjny wyjazd, uwzględnij je w programie wycieczki. Sprawdź, co warto zobaczyć w Krakowie – najciekawsze zabytki i atrakcje turystyczne dawnej stolicy zaskoczą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Odwiedź miasto królów i smoka wawelskiego jeszcze w tym roku!

 

Kraków – co można zwiedzić?

Ciekawe miejsca w Krakowie znajdziesz praktycznie na każdym kroku! To miasto, którego nie da się zwiedzić w jeden weekend – zabytków, muzeów i atrakcji turystycznych jest tu po prostu zbyt wiele. Jeśli zarezerwujesz nieco więcej czasu na pobyt w Krakowie, masz szansę pokazać dzieciom nie tylko historyczne centrum miasta czy Wawel, ale również wiele innych wyjątkowych miejsc.

Bon turystyczny – jak wykorzystać go w 2022?

Zwiedzanie Krakowa warto zacząć od spaceru uliczkami otaczającymi słynny rynek, wizyty w kościele mariackim i podziwiania starego miasta z wieży ratuszowej. To pozwoli z góry zobaczyć układ i rozmieszczenie budynków, także tych zabytkowych, w samym centrum Krakowa.

Na krakowskim rynku nie brakuje miejsc, gdzie można zjeść obiad z rodziną, zaprosić bliskich na kawę i lody, czy ochłodzić się pyszną lemoniadą. Niedaleko Wawelu znajduje się też plac zabaw dla najmłodszych – Dzikie Planty. To obowiązkowy przystanek dla każdego, kto ma małe dzieci – ślimakowa karuzela, drewniane domki i inne atrakcje zapewnią maluchom wesołą zabawę, a rodzicom chwilę odpoczynku.

To jednak nie wszystko, co warto zobaczyć w Krakowie. Wybierz się na letni urlop do miasta królów i przeżyj prawdziwe spotkanie z historią!

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Atrakcje turystyczne Krakowa – co warto zobaczyć z dziećmi?

Atrakcje w Krakowie to nie tylko zabytki i okolice rynku głównego – w mieście znajduje się o wiele więcej miejsc wartych odwiedzenia, również takich, gdzie można aktywnie spędzić czas z rodziną. Sprawdź, co zobaczyć w Krakowie – oto nasze TOP 5:

Wawel i smocza jama

Zwiedzanie Krakowa to przede wszystkim wizyta w murach zamku królewskiego na wawelskim wzgórzu. Znajduje się tu słynna katedra, dzwon Zygmunt, krypta oraz reprezentacyjne komnaty królewskie. Na koniec obowiązkowo odwiedź smoczą jamę – to nie tylko atrakcja dla dzieci i dorosłych, ale także idealny sposób na szybkie zejście ze wzgórza prosto na bulwary wiślane.

Rynek Podziemny

Historyczne centrum Krakowa to nie tylko sukiennice, ratusz i kościół mariacki. Pod ziemią można poznać tajemnice średniowiecznej historii miasta. W tym niezwykłym muzeum znajdują się fragmenty XII – wiecznej osady i inne elementy miejskiej infrastruktury z tamtych czasów. Dzieci na pewno zainteresują rekonstrukcje warsztatów rzemieślniczych oraz specjalnie przygotowana inscenizacja o początkach miasta i życiu mieszkańców Krakowa w okresie średniowiecza.

Muzeum archeologiczne

Co można zwiedzić w Krakowie, żeby dzieciom się nie nudziło? Na małych i dużych miłośników wykopalisk czeka Muzeum Archeologiczne. Zobaczycie tu ciekawe eksponaty z całego świata – największą atrakcją dla turystów jest wystawa Bogowie Starożytnego Egiptu, gdzie można zobaczyć prawdziwą mumię w zdobionym sarkofagu.

Krakowskie ZOO

Ogród zoologiczny to miejsce, które przyciąga nie tylko rzesze turystów, ale również samych mieszkańców Krakowa. To okazja do spaceru w cieniu drzew Lasu Wolskiego i spotkania z różnymi gatunkami zwierząt z całej kuli ziemskiej.

Park Wodny

Warto poznać także inne atrakcje w Krakowie – na wodne szaleństwo zaprasza tutejszy Park Wodny! Oprócz długich, zakręconych zjeżdżalni, rwącej rzeki i brodzika dla najmłodszych, czekają tu również kąpiele w jacuzzi i saunarium dla rodziców oraz młodzieży powyżej 16 roku życia.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Gdzie się zatrzymać jadąc do Krakowa z dziećmi? Polecane noclegi

Już wiesz, co można zwiedzić w Krakowie – warto więc poznać okoliczne atrakcje, które znajdują się w pobliżu królewskiego miasta. Jeśli chcesz, możesz zarezerwować tam noclegi – te miejscowości są doskonałymi bazami wypadowymi do Krakowa i okolic:

Kraków

Jeśli wiesz, co zobaczyć w Krakowie i masz napięty plan zwiedzania, nocuj w mieście. Dzięki komunikacji bez problemu dojedziesz do każdego punktu na swojej liście i odwiedzisz wszystkie ciekawe miejsca w Krakowie. Jeszcze dziś zarezerwuj tu noclegi dla siebie i swojej rodziny:

Co warto zobaczyć w Krakowie? Noclegi - Hotel Rok

Zator

Małopolska to nie tylko Kraków! Co warto zobaczyć w Zatorze? W tym niewielkim miasteczku czeka cała masa atrakcji dla całej rodziny – największy park rozrywki Energylandia, park dinozaurów, park mitologii na wodzie, zamek książęcy i wiele innych ciekawych miejsc. Nocuj w Zatorze lub wybierz się tam, gdy już zwiedzisz Kraków. Atrakcje turystyczne tej małej miejscowości na pewno Cię zaskoczą!

Co warto zobaczyć w Krakowie? Noclegi - Zator

Wieliczka

Wizyta w solnym mieście to obowiązkowy punkt dla każdego, kto już zwiedził Kraków. Atrakcje turystyczne Wieliczki to przede wszystkim kopalnia soli wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i Zamek Żupny – Muzeum Żup Krakowskich. Choć nie ma tu pomieszczeń tak bogato zdobionych jak reprezentacyjne komnaty królewskie, to znajdziesz tam mnóstwo eksponatów związanych z pracą górników na przestrzeni wieków oraz dziejami warzelnictwa. Warto nocować w Wieliczce, nawet jeśli jeszcze nie wiesz, co warto zobaczyć w Krakowie. To miejscowość, która graniczy z Grodem Kraka, dlatego z łatwością dojedziesz tam pociągiem lub komunikacją miejską.

Co warto zobaczyć w Krakowie? Noclegi - Wieliczka

Rabka-Zdrój

Zwiedziliście już wszystko, co warto zobaczyć w Krakowie? Czas na wycieczkę do Rabki-Zdroju! To będzie prawdziwa atrakcja zwłaszcza dla najmłodszych członków rodziny – czeka tam na nich rodzinny park rozrywki Rabkoland, teatr lalek Rabcio i piękny park zdrojowy z placem zabaw. Noclegi w Rabce-Zdroju możesz zarezerwować tu:

Co warto zobaczyć w Krakowie? Noclegi - Rabka-Zdrój

Oświęcim

Każdy, kto wie, co zobaczyć w Krakowie i okolicach, ma na swojej liście Muzeum Auschwitz-Birkenau. To ogromny obiekt, na którego zwiedzanie trzeba poświęcić kilka godzin. Jeśli zależy Ci na tym, żeby potem odpocząć gdzieś niedaleko, zarezerwuj noclegi w Oświęcimiu. Znajduje się tu również zamkowe muzeum i sala zabaw dla najmłodszych, więc na pewno nie powieje nudą:

Co warto zobaczyć w Krakowie? Noclegi - Oświęcim

To niezwykłe, jak wiele oferuje turystom Małopolska i sam Kraków. Co warto zobaczyć, gdzie iść i dokąd pojechać w okolicach miasta – to już na pewno wiesz! Teraz przygotuj swój własny plan zwiedzania i zarezerwuj noclegi. Najwięcej ciekawych ofert znajdziesz na noclegi.pl – nie czekaj, wakacyjne miejsca w najlepszych obiektach szybko się kończą!

Pamiętaj, że w wielu z nich możesz jeszcze wykorzystać bon turystyczny – Bon turystyczny 2022: szybki przewodnik na wakacje last minute

Jeśli lubisz zwiedzać duże miasta z bogatą historią, odwiedź także obecną stolicę Polski – Warszawę. Tam również warto zajrzeć do zamku królewskiego, sprawdzić jakie skarby kryje Państwowe Muzeum Archeologiczne i zobaczyć warszawską syrenkę w historycznym centrum miasta. Sprawdź, czym jeszcze może zaskoczyć Cię Warszawa – Co zwiedzać w Warszawie? 5 niezwykłych miejsc w stolicy, które musisz zobaczyć!