Atrakcje dla dzieci Wrocław – inspiracje na wyjazd

12,258

Jakie atrakcje dla dzieci Wrocław oferuje turystom? Jest ich bardzo dużo i każdy może wybrać coś odpowiedniego dla swojego dziecka. W tym prastarym polskim mieście czeka na Was wiele zabawy, aktywnego wypoczynku, a także kulturalnych atrakcji.

Atrakcje dla dzieci Wrocławskie ZOO i Afrykanarium

Najstarszy ogród zoologiczny we współczesnej Polsce odwiedzają co roku rzesze turystów. Dodatkową atrakcyjność zyskał ogród, kiedy powstało w ostatnich latach oceanarium prezentujące florę i faunę Afryki – Afrykarium. Dzieci mogą tam podziwiać wspaniałe zwierzęta i rośliny występujące na kontynencie afrykańskim. Największego wrażenia można się spodziewać w tunelu biegnącym przez akwarium, w którym pływają rekiny i płaszczki.

Atrakcje dla dzieci Wrocław: Park trampolin

Wasze dzieci mogą się wyszaleć w wielu miejscach we Wrocławiu. Czekają tam na nie atrakcje typowe dla spełnienia dziecięcych marzeń. Dmuchane obiekty i trampoliny znajdziecie w różnych obiektach. Szczególnie godne polecenia są:

  • Loopy’s World, w którym oprócz zjeżdżalni i trampolin znajdziecie tor saneczkowy, samochodowy i gokarty (4000 m² powierzchni);
  • Arena Gigantów na wrocławskim stadionie;
  • Bobolandia – obiekt z trampolinami, zjeżdżalniami, automatami do gier oraz prowadzący zajęcia edukacyjne i warsztaty (3000 m² powierzchni);
  • Kinderplaneta w Centrum Handlowym Arkady Wrocławskie;
  • Park Trampolin Jump World Wrocław;
  • GOjump i GOair – największy kompleks rozrywkowy w Polsce o łącznej powierzchni 5000 m².

HYDROPOLIS – Centrum nauki i wiedzy o wodzie

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis mieści się w obiekcie znajdującym się na liście zabytków – wyłączonym w 2011 r. z użycia, podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Jest to unikatowy obiekt w Polsce, jeden z nielicznych na świecie, który ukazuje wodę z różnych perspektyw. Do ekspozycji użyto wiele nowoczesnych i tradycyjnych technologii, m.in. zastosowano interaktywne instalacje i różnorodne technologie multimedialne, udostępniono zwiedzającym wierne repliki i modele.

BIlety kupisz tu: Hydropolis 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Hydropolis (@hydropoliswroc)

WYSPA PRZYGODY OPATOWICKA

Jest to położony na malowniczej wyspie na Odrze park linowy. Zajmuje on powierzchnię około 3 ha. Do dyspozycji odwiedzających park, oddano 7 tras, których łączna długość wynosi ponad 1 km. Dzieci znajdą tu 100 przeszkód do pokonania, dostosowanych do różnego wieku.

Wyspa przygody Opatowicka - atrakcje dla dzieci we Wrocławiu
Wyspa przygody Opatowicka – atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

WROCŁAWSKI TEATR LALEK

Repertuar Wrocławskiego Teatru Lalek przeznaczony jest dla dzieci w różnym wieku. Znajdziecie tutaj przedstawienia odpowiednie zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. Oprócz sztuk typowo dziecięcych nie braknie także takich, które są właściwe dla młodzieży czy dorosłych.

 

WROCŁAWSKI TEATR LALEK
WROCŁAWSKI TEATR LALEK – fot. A_Sniezek

Polecany dla Twojej rodziny: Najpiękniejsze parki rozrywki w Europie

WIOSKA INDIAŃSKA TIPI TOWN

Wioska Tipi Town czynna jest każdego dnia letnich wakacji oraz w weekendy od maja do września. Poznacie tutaj indiańskie zwyczaje i opowieści. Zobaczycie indiańskie namioty. Będziecie mogli poleżeć na kolorowych hamakach, rozwieszonych w pobliskim sadzie.

WIOSKA INDIAŃSKA TIPI TOWN - atrakcje dla dzieci we Wrocławiu
WIOSKA INDIAŃSKA TIPI TOWN – atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

 

AQUAPARK WROCŁAW

Chociaż Aquapark we Wrocławiu przeznaczony jest dla ludzi w różnym wieku, znajduje się tutaj wiele atrakcji dla najmłodszych. Są tutaj zjeżdżalnie i basen pływacki, brodzik dla maluchów i Dziecięca Zatoka. Można tutaj skorzystać też z kursów pływania.

 

REJS PO ODRZE

W mieście, w którym jest tyle rzek i kanałów nie sposób nie skorzystać z którejś jednostki pływającej i nie odbyć wycieczki wodnej. Do dyspozycji turystów oddane są we Wrocławiu liczne statki pasażerskie, katamarany, gondole czy tramwaj wodny.

Zobacz także: Wrocław na weekend

 

KOLEJKOWO to także świetna atrakcja dla dzieci

Na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu możecie zobaczyć wraz ze swoimi pociechami największą makietę kolejową w Polsce. Podziwiać możecie miniaturowy świat Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska.

Odwzorowano w makietach m.in. Dworzec Świebodzki we Wrocławiu, wrocławski rynek wraz z kamienicami, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce czy Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu. Możecie tam również zobaczyć codzienne życie  miniaturowych mieszkańców Kolejkowa toczące się na wsi, na górskich szlakach, podczas akcji ratunkowych, życia codziennego czy prac budowlanych. Makieta zajmuje 335 m².

Torowiska ciągną się na długość 510 m. Jeździ 15 pociągów, wyposażonych w 60 wagonów. Na makiecie możecie podziwiać odwzorowania 242 budowli Dolnego Śląska oraz 3437 figurek ludzi i zwierząt. Oprócz tego wszystkiego oglądać można także liczne mosty, tunele, akweny oraz zjawisko dnia i nocy. Dla chętnych przewidziane są warsztaty modelarskie.

 

Noclegi na oglądanie atrakcji we Wrocławiu z dziećmi znajdziesz tu: noclegi we Wrocławiu