Zakopane – atrakcje dla dzieci, których nie możecie pominąć

13,104

Zakopane atrakcje dla dzieci – co wybrać?

Myślisz – Zakopane atrakcje dla dzieci – gdzie pójść, by Twoja pociecha się nie nudziła? Zakopane to doskonałe miejsce do spędzania wolnego czasu. Wspaniałe – nie tylko ze względu na ilość atrakcji, jakie czekają tam na turystów. Walory miasta podnosi klimat i świeże górskie powietrze, którego wszędzie jest pod dostatkiem. Te ostatnie czynniki, niebagatelne dla ludzkiego zdrowia, sprawiają, że Zakopane to wymarzone miejsce na wakacje także dla najmłodszych.

Głowisz się – Zakopane atrakcje dla dzieci – jak zapewnić im rozrywkę? Znajdziesz w tym mieście liczne atrakcje w dziedzinach angażujących zarówno energię i siły witalne maluszków, jak też takie, które mogą służyć kulturalnemu wychowaniu od najmłodszych lat.

Ponieważ dla dzieci najważniejsza jest zwykle zabawa, rozpocznę omówienie atrakcji od rozrywek, które zapewnią pociechom największą frajdę.

 

AQUA PARK Zakopane

W Aqua Parku mogą spędzić niezapomniane chwile także dorośli, ale opiszę głównie atrakcje dla dzieci. Znajduje się tutaj najcieplejszy ze wszystkich basenów dostępnych w obiekcie – brodzik dziecięcy o głębokości 30 cm i temperaturze wody 33°C.

[TOP 1.] Aqua Park Zakopane- atrakcje dla dzieci / źródło: www.aquapark.zakopane.pl/
[TOP 1.] Aqua Park – Zakopane atrakcje dla dzieci / źródło: www.aquapark.zakopane.pl/

Ośrodek posiada 5 zjeżdżalni w różnych kolorach, z czego dwie są rurowe. Dzieci powyżej 4 roku życia mogą brać udział w zajęciach nauki pływania. Jeśli dorośli chcą skorzystać z usług restauracji, dzieci mogą spędzić czas w sali zabaw, w której nie ma miejsca na nudę.


Sprawdź noclegi przyjazne rodzinie w Zakopanem ⇒ 


 

Park linowy „Złota Grań”

Jest to jeden z największych parków linowych w Polsce, który posiada kilka tras zaprojektowanych w sposób, przewidujący różne stopnie trudności dla różnych grup wiekowych. Wśród nich znajdują się także 2 trasy dla najmłodszych turystów, którzy ukończyli 7 rok życia.

[TOP 2.] Park Linowy Złota Grań, Zakopane atrakcje dla dzieci / źródło: www.park-linowy.com.pl/
[TOP 2.] Park Linowy Złota Grań – Zakopane atrakcje dla dzieci / źródło: www.park-linowy.com.pl/

Goście parku wyposażani są w sprzęt asekuracyjny typu kask, uprząż czy karabinki. Jako krótkie szkolenie, otrzymują także instrukcje od profesjonalistów.  Park położony jest na Gubałówce, na szczycie w odległości ok. 60 m od górnej stacji kolei linowo – torowej.

 

Zjeżdżalnia na Gubałówce

Gdy znaleźliście się już na Gubałówce, warto także zjechać w specjalnym wózku zjeżdżalnią grawitacyjną na Gubałówce. Dzieci do lat 8 mogą jechać tylko z osobą dorosłą dwuosobowym wózkiem.

Rodzic siada zawsze z tyłu, dziecko z przodu. Do pokonania będziecie mieć tor długości 700 m o różnicy wysokości ok. 52 m. Czas przejazdu wynosi ok. 5 minut.

Koszt przejazdu w pakiecie, najmniejszy jest w przypadku 10 przejazdów, nieco droższy w pakiecie 5 przejazdów i najdroższy w przypadku pojedynczego przejazdu.

 

Place Zabaw dla dzieci

Aby skorzystać w Zakopanem z atrakcji dla dzieci nie ponosząc dodatkowych kosztów, można skorzystać z darmowych placów zabaw. Są to 2 dosyć nowe obiekty, oddane do użytku w 2013 r. Pierwszy z nich, większy i doskonale wyposażony, znajduje się w parku miejskim pomiędzy ulicą Grunwaldzką a Krupówkami.

[TOP 4.] Place zabaw - Zakopane atrakcje dla dzieci
[TOP 4.] Place zabaw – Zakopane atrakcje dla dzieci
 

Obok placu zabaw położone są: boisko do koszykówki, specjalna rampa, przeznaczona do jazdy na rolkach i deskorolkach oraz 3 korty tenisowe. Nieopodal znajduje się ponad stuletnia willa Jutrzenka, która posiada 50-letnie tradycje w organizowaniu zajęć dla dzieci. Znajduje się w niej Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu.

Drugi plac zabaw zorganizowany jest w formie zabudowy drewnianej w postaci domków, wież, kładek i wiszących mostów. Mieści się na Dolnej Równi Krupowej.


Sprawdź obiekty noclegowe z Zakopanego, które mają plac zabaw dla dzieci ⇒ 


 

Muzeum Kornela Makuszyńskiego

Któż z nas dorosłych nie zna „Przygód Koziołka Matołka”, „Panny z mokrą głową”, „Szatana z siódmej klasy” czy „Awantury o Basię”. Autor tych dzieł polskiej literatury dla najmłodszych spędził ostatnie 8 lat swego życia w Zakopanem.

W willi „Opolanka”, którą zamieszkiwał, mieści się muzeum poświęcone życiu i twórczości pisarza. Muzeum Kornela Makuszyńskiego jest oddziałem Muzeum Tatrzańskiego i znajduje się przy ulicy Tetmajera 15.

Znajdziecie tutaj bibliotekę Kornela Makuszyńskiego, bogate archiwum, a także inne pamiątki i dzieła sztuki autorstwa np. Stanisława Wyspiańskiego.

 

Dom do góry nogami

Ten niezwykły dom, w którym siła grawitacji „stanęła na głowie” znajduje się przy Alejach 3-go Maja. Wchodzi się do niego od strony dachu i chodzi po suficie. Trudno jest utrzymać równowagę, ponieważ dom stoi pod ukos.

[TOP 6.] Dom do góry nogami – Zakopane atrakcje dla dzieci / źródło: www.regiontatry.pl
[TOP 6.] Dom do góry nogami – Zakopane atrakcje dla dzieci / źródło: www.regiontatry.pl
 

Wiszące u góry wyposażenie i ogólna atmosfera może przyprawić o zawrót głowy. Proste są tutaj tylko schody prowadzące w górę na parter domu. Dzieci poniżej 12 roku życia korzystają z biletu ulgowego. Dzieci do lat 3, pod opieką dorosłych, mają zapewniony darmowy wstęp do domku.


Co więcej warto zobaczyć w Zakopanem? Przeczytaj najnowszy artykuł: