Gdzie wypoczywać na Węgrzech?

3,484

Portal rezerwacyjny Noclegi.pl – po półrocznej obecności na polskim rynku – dokonał pierwszych podsumowań. Z analiz NG wynika, że nasi użytkownicy polubili wypoczynek na Węgrzech. Wśród najczęściej wybieranych przez turystów miejscowości znajdują się Budapeszt, a także kurorty znane z gorących źródeł i wód termalnych.

Budapeszt

Większe zainteresowanie tą destynacją potwierdzają także dane Węgierskiego Urzędu Statystycznego (KSH), który w ciągu pierwszych 10 miesięcy ub. roku odnotował przyjazd 228 tys. gości z Polski (wzrost o 101,3%) oraz 590 tys. osobonocy (wzrost o 105,4%).

Jak nas poinformowała Bożena Hiring z Narodowego Przedstawicielstwa Turystyki Węgierskiej, ok. 85% polskich turystów wyjeżdża na Węgry indywidualnie. Większość wyjazdów przypada na miesiące letnie – lipiec i sierpień.

Sprawdziliśmy, jakie miejscowości były najczęściej wybierane na początku naszej działalności w Polsce, a jakie pod koniec 2015 roku. I tak w połowie 2015 roku najczęściej poszukiwanymi miastami były: Hajdúszoboszló, Eger, Nyíregyháza, Bogács i Budapeszt.

W grudniu ub. roku te tendencje nieco się zmieniły. Największym zainteresowaniem cieszyły się nie tylko węgierskie miasta (jak Budapeszt czy Egerszalók), ale także Liptovsky Mikulas na Słowacji oraz Zakopane i Kraków. Węgierskie kurorty i miejscowości turystyczne wciąż należą do najchętniej wyszukiwanych na naszym portalu.

wegry-stat

Zbadaliśmy też preferencje użytkowników co do wyboru formy zakwaterowania. Co trzeci Polak (33%) poszukujący noclegu na Węgrzech rezerwował apartament, co czwarty (24%) decydował się na pokoje gościnne, natomiast 17% turystów wybierało hotel lub pensjonat.