3 powszechne błędy w marketingu obiektu które popełniasz

1,343

Mamy dla ciebie 3 błyskawicznych, bezpłatnych tricków na duży wzrost gości. Nie popełniaj tych błędów i zacznij mieć więcej gości w swoim obiekcie… od zaraz! 3 powszechne błędy w marketingu obiektu które popełniasz – zapraszamy do lektury.

Pokaż się od najlepszej strony

Goście kupują oczami, dlatego doskonałej jakości zdjęcia to w dzisiejszych czasach podstawa. Nie musisz wydawać grubych tysięcy na sesje – skontaktuj się z lokalnym fotografem, użyj obiektywu rybie oko i zadbaj o szczegóły – miskę z owocami, ręczniki w łazience etc. Czy wiesz, że obiekty, które mają estetyczne zdjęcia łazienki, otrzymują aż trzy razy więcej rezerwacji?

Niech gość czuje, że w obiekcie jak w domu. Taka inwestycja, chociaż niewielka, zwróci się bardzo szybko! Unikaj jednak skrajności – łabędzi z ręczników, czy sztucznie wyglądających ludzi, którzy nie wyglądają na prawdziwych. Naturalne, eleganckie zdjęcia, dzienne światło to klucz do sukcesu.

Jak tam Twoje Social Media?

Z naszej ankiety wynika, że goście sprawdzają kanały social media przed rezerwacją. Wrzucanie miłych, drobnych i ciekawych zdjęć i wydarzeń z życia Twojego obiektu to mały wysiłek, a może bardzo pomóc. Bądź kreatywny, poproś o pomoc obsługę, korzystaj z treści gości, którzy wrzucają zdjęcia na Instagramie. Jeśli ktoś zobaczy zdjęcie gościa jedzącego pyszne śniadanie w Twoim obiekcie, dużo chętniej zarezerwuje swój przyjazd.

Opinie są ważniejsze niż myślisz

78% osób przy wyborze jakiejkolwiek usługi, czy produktu online czyta opinie i na nich bazuje faktyczne dokonanie rezerwacji lub zakupu. Marketing szeptany i polecenia są w stanie wypełnić dużą ilość wolnych pokoi, trzeba im tylko trochę pomóc! Jak to zrobić szybko? Zacznij od udostępnienia możliwości ocen na swoim FB, dodaniu „księgi gości” na stronie i upewnienia się, że na portalach, z którymi współpracujesz, oceny są dobre. Jeśli ich nie ma, zadbaj o dodanie, na przykład na Nocleg.pl. Jeśli nie, przeczytaj je uważnie. Może da się coś poprawić?

A wy jakie błędy popełnialiście? Podzielcie się tą informacją w komentarzach!