Przepiękny widok na Krupówki kamera [WIDEO]
Krupówki to najważniejszy, najbardziej uczęszczany deptak w Zakopanem, stanowiący punkt odniesienia i niejednokrotnie bazę początkową dla tatrzańskich wycieczek. W artykule znajdziecie przepiękny widok na Krupówki kamera [WIDEO].
Jak powstały Krupówki i dlaczego są tak ważne?
Krupówki są przedłużeniem ulicy Zamoyskiego w Zakopanem. Rozpoczynają się na skrzyżowaniu z ulicą Nowatorską. Niegdyś w miejscu dzisiejszej ulicy Krupówki istniała polana, która należała do rodziny Krupowskich (właśnie od ich nazwiska powstała nazwa ulicy Krupówki).

Przez tę polanę biegła ścieżka łącząca Nawsie z Kuźnicami. Nawsie było wtedy centrum Zakopanego. Stąd jego nazwa, która przetrwała do dzisiejszych czasów. Oznacza ona właśnie najważniejszą, środkową część wsi. W Zakopanem ważność tej części miasta, położonej przy ulicy Kościeliskiej, została utracona na rzecz interesujących nas Krupówek.
Znajdź nocleg w Zakopanem >>
Trasa, na której leżą dzisiaj Krupówki, łączyła kościół znajdujący się przy ulicy Kościeliskiej z Kuźnicami – częścią Zakopanego, położoną w całości na obszarze Tatr, w dolnej partii Doliny Bystrej. Z racji wagi punktów, które trasa łączyła, była ona bardzo uczęszczana i z czasem stała się na tyle istotna, że w latach 70-tych XIX w. utworzyła ulicę.

Początkowo Krupówki sięgały tylko do okolicy budynku, w którym znajduje się dzisiejsza poczta. Wraz z końcem XIX w. nastąpił rozwój kolejnych zabudowań wzdłuż ulicy, tworząc w środkowej części dzisiejszych Krupówek, zwartą zabudowę.
Powoli ulica stawała się centrum handlowym i usługowym Zakopanego. Dzięki pojawiającym się na niej coraz liczniejszym rzeszom turystów, rozwijała się przede wszystkim branża, dzisiaj nazywana hotelarską, gastronomia i sprzedaż zakopiańskich pamiątek i dóbr.
Co robić na Krupówkach?
Dzisiaj długość Krupówek wynosi 1100 metrów. Bardzo często odbywają się tutaj wszelkiego rodzaju imprezy na świeżym powietrzu. Przy ulicy umiejscowionych jest mnóstwo restauracji, punktów gastronomicznych, sklepów, hoteli i pensjonatów.
Znajduje się też tutaj jeden z najważniejszych punktów na mapie zwiedzania miasta, czyli Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego.
Adres Muzeum Tatrzańskiego to Krupówki 10. Obecna siedziba jest trzecią w historii Muzeum i została zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza i Franciszka Mączyńskiego. Budynek, którego budowę zakończono w 1924 r., jest rzadką realizacją projektu zakopiańskiej architektury murowanej.
Muzeum jest jednym z najstarszych regionalnych muzeów w Polsce, którego początki sięgają końca XIX w. W zbiorach Muzeum znajdują się skały i minerały, kolekcje florystyczne, etnograficzne i dzieła sztuki.
Kamera Krupówki – gdzie znaleźć?
Na ulicy Krupówki znajduje się w obecnym czasie kilka kamer internetowych. Można za ich pomocą śledzić na żywo to, co dzieje się na deptaku. Zazwyczaj dzieje się wiele ciekawych rzeczy.
W sezonie „życie” ulicy można oglądać do bardzo późnych godzin nocnych. Kamera na Krupówki to dla turystów bardzo ważna sprawa, ponieważ daje możliwość sprawdzenia aktualnej pogody, jaka panuje w tatrzańskiej stolicy.

Oglądając na żywo życie Krupówek, może przyjść ochota, aby samemu wybrać się do najczęściej uczęszczanego górskiego kurortu w Polsce. Zakopane to piękne miasto o niepowtarzalnym klimacie. Zarówno klimacie w dosłownym tego słowa znaczeniu, jak też w znaczeniu kulturalnym.
Zakopiańska architektura i tradycje są jedyne w swoim rodzaju. Misternie i z pietyzmem pielęgnowane przez stulecia. To właśnie z nich wynika artystyczne znaczenie miasta. Zakopane to często kulminacyjny punkt w życiu i twórczości wielu polskich artystów.
Po widok miasta możesz sięgnąć już dzisiaj, oglądając obraz na żywo, pochodzący z jednej z kamer internetowych, umiejscowionych na Krupówkach.
Krupówki kamera, którą można oglądać 24 godziny na dobę:
Wybierasz się do Zakopanego? Przeczytaj artykuł: Zakopane – atrakcje dla dzieci, których nie możecie pominąć