10 pomysłów na niezapomniane ferie w górach

8,794

Jak spędzić ferie w górach?

Ferie w górach kojarzą się zazwyczaj z mnóstwem śniegu, mroźnym górskim powietrzem i uprawianiem zimowych sportów. Najpopularniejszym zimowym sportem, który większość turystów uwielbia, są narty. Gdzie w takim razie wyjechać w ostatnich tygodniach ferii?

10 pomysłów na niezapomniane ferie w górach
10 pomysłów na niezapomniane ferie w górach

 

#1. Karpacz – wyciągi narciarskie

Prawdziwą stolicą zimowych sportów jest Karpacz położony u stóp Śnieżki w Karkonoszach. Świetnie prosperująca baza hotelowa umożliwia swobodny dostęp w miesiącach zimowych do bardzo licznych wyciągów narciarskich. Na amatorów narciarstwa czeka tutaj kilkadziesiąt wyciągów wielu firm. Niektóre z nich można oglądać za pomocą kamer internetowych.

#2. Kudowa – Zdrój – trasy narciarskie i Aqua Park zimą

Kudowa – Zdrój to urocza miejscowość położona na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego. Znajduje się tu wiele miejsc noclegowych. W zimie można zaplanować tutaj swoje ferie w górach. W pobliskim Karłowie znajdują się 3 trasy narciarskie o łącznej długości około 50 km. W Zieleńcu znajduje się natomiast ośrodek narciarski, w którym czynnych jest blisko 30 wyciągów narciarskich.

Po zabawie na stokach miło będzie wziąć ciepłą leczniczą kąpiel w wodzie solankowej (niechlorowanej!) w Aqua Parku „Wodny Świat” w Kudowie – Zdroju.


Może Cię zainteresować → Kudowa-Zdrój atrakcje, które warto zobaczyć


#3. Polanica – Zdrój – narty, Park Zdrojowy i Huta Szkła

Kolejne górskie miasto uzdrowiskowe położone jest w Kotlinie Kłodzkiej. Ośrodki narciarskie dostępne są tutaj w pobliżu. Czarna Góra oferuje strome i wymagające stoki. Zieleniec to więcej szerokich tras narciarskich, więcej wyciągów i gęstsza sieć kolei.


Znajdź nocleg w Polanicy-Zdroju →


W centrum Polanicy – Zdroju znajduje się Park Zdrojowy, a w nim Pijalnia Wód i Park Szachowy.

Od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00 można też zwiedzać bardzo popularną wśród turystów Hutę Barbara. W pobliskim sklepiku można zakupić szklane dzieła, wyprodukowane w Hucie.

#4. Jastrzębie – Zdrój – lodowisko Jastor i Pałac w Boryni

Jastrzębie – Zdrój to dawne miasto uzdrowiskowe. Poza Parkiem Zdrojowym i zabytkowymi obiektami sanatoryjnymi, warto zwiedzić klasycystyczno – barokowy Pałac w Boryni, pochodzący z XVIII w.

Na lodowisku Jastor odbywają się mecze i turnieje międzypaństwowe hokeja. W obiekcie znajduje się wypożyczalnia łyżew ze szlifiernią, sklepik sportowy i kawiarnia. Można tutaj zaplanować wypoczynek dla całej rodziny.

#5. Wisła – ośrodki narciarskie i Zamek Prezydenta

W Wiśle, położonej w Beskidzie Śląskim, znajdują się ośrodki i stacje narciarskie, około 30 wyciągów narciarskich, ponad 20 km tras zjazdowych. Ponadto miasto dysponuje dwoma kompleksami skoczni narciarskich.

Na terenie miasta znajduje się także Zamek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Wiśle. Ten modernistyczny pałac został wzniesiony w dwudziestoleciu międzywojennym. Od 2002 r. jest rezydencją Prezydenta RP.

#6. Zakopane – sporty zimowe i turystyka na ferie w górach

Stolica polskich Tatr jest bardzo znana w sezonie zimowym ze swoich licznych atrakcji. Możliwość uprawiania tutaj różnych sportów zimowych plasuje Zakopane na wysokim miejscu wśród polskich miast, odwiedzanych w zimie.

Ferie w górach będą niewątpliwie bardzo udane, gdy wybierzecie się do Zakopanego. Pamiętajcie, by wcześniej zarezerwować swój nocleg, gdyż miejscowość jest oblegana przez turystów zarówno latem, jak zimą.

Ferie w górach - Zakopane
Ferie w górach – Zakopane

 

#7. Bukowina Tatrzańska – stacje narciarskie i Terma Bukowina

Miejscowość można śmiało nazwać stacją sportów zimowych. Doskonała baza noclegowa zapewnia dostęp do stacji narciarskich. Relaks przyniesie czas spędzony w ośrodku rekreacyjnym Terma Bukowina z kompleksem basenów termalnych.

#8. Piwniczna – Zdrój – narciarstwo, wypoczynek i uzdrowisko

W ośrodkach narciarskich w Suchej Dolinie, Wierchomli Małej i Kokuszce działa kilkanaście wyciągów, jak również liczne serwisy narciarskie, szkółki i wypożyczalnie sprzętu.

Miasto znane jest z leczniczych wód mineralnych, wykazujących działanie neutralizujące sok żołądkowy, a także działających przeciwzapalnie.

#9. Krynica – Zdrój – hokej i saneczkarstwo

Krynica – Zdrój to jeden z największych w Polsce ośrodków sportów zimowych. Miasto posiada tradycje narciarskie, jak również tradycje w dziedzinie hokeja na lodzie. Jest kolebką saneczkarstwa w Polsce. Można tutaj uprawiać każdy z wymienionych wyżej sportów.

Odbywały się tu w przeszłości liczne mistrzostwa Polski, Europy i świata w różnych dziedzinach sportów zimowych.

#10. Ustrzyki Dolne – stolica zimowa województwa podkarpackiego

Miasto może się poszczycić najbardziej rozbudowaną w województwie podkarpackim infrastrukturą narciarską.

Blisko stąd także do Bieszczadów. Nocleg w Ustrzykach Dolnych stanowi zatem doskonałą bazę wypadową w góry.