Wyjątkowy hotel na środku morza

1,595

Chciałbyś odwiedzić naprawdę wyjątkowy hotel? Na takie miano z pewnością zasługuje No Man’s Fort, jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w Wielkiej Brytanii.

Hotel na srodku morza 01

No Man’s Fort to niewielki fort, wybudowany w cieśninie Solent na południu Anglii. Cieśnina przez wieki miała duże znaczenie militarne. W XVI wieku zbudowano wzdłuż niej kilka zamków, a trzy stulecia później wzniesiono forty, strzegące wejścia do portowego miasta Portsmouth.

Hotel na srodku morza 02

Gdy twierdze straciły swe militarne znaczenie, znany brytyjski przedsiębiorca, Mike Clare, poddał je renowacji i nadał im nowe przeznaczenie. W Horse Sands Fort otwarto muzeum, natomiast Spitbank Fort, najmniejszy z fortów, oraz No Man’s Fort przekształcono w luksusowe hotele, należące do grupy Solent Forts.

Hotel na srodku morza 04

W No Man’s Fort na turystów czekają nie tylko 22 stylowo zaaranżowane pokoje i apartamenty, ale także ekskluzywny kompleks SPA, elegancka restauracja oraz szereg rozrywek i innych udogodnień.

Hotel na srodku morza 07

Mimo że na No Man’s Fort można dostać się jedynie drogą morską, chętnych na spędzenie choć jednej nocy w tym niezwykłym obiekcie nigdy nie brakuje.