Wycieczki autokarowe nie takie straszne

8,477

Wycieczki autokarowe – dlaczego jesteśmy za?

Okazjonalnie, kiedy mamy kilka dni wolnego, chcemy wybrać się na wycieczkę. Martwi nas jednak, że zamiast wypocząć, będziemy musieli spędzać czas za kierownicą samochodu. W chwili, gdy już dojedziemy na miejsce, będziemy tak zmęczeni podróżą, że przysłowiowo, wszystkiego nam się odechce.

Jest jednak znakomite wyjście z takiej sytuacji. Z pomocą przychodzą nam wtedy biura podróży, oferując wycieczki autokarowe. W niewielkiej cenie biletu za jedną osobę, możemy sobie wykupić tzw. „spokój”. Nie będziemy musieli wtedy uważać na drodze, a w autokarze najzwyczajniej w świecie odprężymy się, posłuchamy ulubionej muzyki czy też nawet pozwolimy sobie na krótką drzemkę.

Na co zwrócić uwagę?

Najpopularniejszym czasem trwania takiej wycieczki jest 1, 2 lub 3 dni. Przed podjęciem decyzji, którą wycieczkę wybrać i z jakim biurem podróży wyjechać, patrzmy zawsze, co zawiera przedstawiona przez biuro oferta.

Najpierw zwróćmy uwagę, jaki program zwiedzania przewiduje organizator wycieczki. Ważne jest, czy cena obejmuje zakup biletów do muzeów i odwiedzanych obiektów oraz pilota i przewodników.

Rezerwuj wycieczki autokarowe i ruszaj w Polskę
Rezerwuj wycieczki autokarowe i ruszaj w Polskę

Gdzie przenocować i zjeść?

Wycieczki autokarowe nie tylko wiążą się z programem zwiedzania. Następną kwestią jest sprawa hotelu. Sprawdźmy ile gwiazdek ma proponowany przez biuro hotel. Jaki rodzaj zakwaterowania przewidziany jest w cenie biletu oraz czy istnieje taka możliwość, a także  ile trzeba dopłacić, za interesujący nas ewentualnie pokój.

W dalszej kolejności zajmijmy się sprawą wyżywienia. Czy włączono je w cenę wycieczki lub czy można je dodatkowo wykupić.

Każda wycieczka ma w swoim planie nocleg. Znajdź odpowiedni dla siebie na Nocleg.pl

O czym warto pamiętać?

Kiedy już zdecydujemy się na którąś z ofert szeroko dostępnych, na przykład na portalach internetowych, przeczytajmy uważnie regulamin całej wycieczki. Sprawdźmy przede wszystkim, jakie dokumenty obowiązkowo musimy ze sobą zabrać, aby przy wyjeździe ominęła nas przykra niespodzianka.

Za co płacisz?

Przeczytajmy uważnie o wszystkich kosztach: tych, które obowiązkowo będziemy musieli ponieść i tych, które są dodatkowe, nie zawarte w cenie biletu. W razie wątpliwości zadzwońmy do organizującego wycieczkę biura podróży i dopytajmy się o wszystkie interesujące nas szczegóły.

Na koniec dowiedzmy się o koszcie podstawowego oraz dodatkowego ubezpieczenia podróży, a także czy obejmują one przypadki zachorowania w czasie wycieczki czy też innych nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Dlaczego wycieczki autokarowe są przyjemne?

Ponieważ nie musimy się martwić o wiele spraw związanych z taką wyprawą. Większość obowiązków, jak zakwaterowanie, wyżywienie, program zwiedzania najważniejszych miejsc oraz organizacja całej podróży, spoczywa na organizującym wyjazd biurze podróży. Nam pozostaje tylko się spakować i cieszyć się miłym spędzaniem wolnego czasu.

___

Zobacz także: