Wesele w stodole – pomysł na ślub – I

14,857

Wesele w stodole? Alternatywa dla glamour

Organizacja wesela to wielkie wyzwanie, a co powiesz na wesele w stodole? Uroczystości weselne wtedy są udane, kiedy przygotujemy je z dbałością o każdy szczegół. Kiedy o nikim, ani o niczym nie zapomnimy.

Czasem miewamy problem z samym pomysłem na wesele.

  • W jakim duchu je zorganizować?
  • Czego tak naprawdę oczekujemy od wystroju, sprzętów i akcesoriów, jakie znajdziemy na sali?
  • Jaki powinien być tort?

 

Wesele w rustykalnym stylu

Wesele to głęboko zakorzeniona w społeczeństwie tradycja, pielęgnowana i weryfikowana (unowocześniana) od stuleci.

Wesele w stodole – klimatyczna odmiana

 

Jeśli jesteście przywiązani do tej tradycji, nie obcy będzie Wam styl rustykalny lub styl Vintage, którego trendów nie można jednoznacznie określić. Vintage to wszystko, co pochodzi z przeszłości, nie ważne z jakiej epoki.

Powrót do natury w tym jednym z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka – dniu ślubu, nikogo nie będzie dziwił.

 

Jak połączyć nowoczesność z tradycją?

Odpowiedzi poszukamy wśród obiektów, oferujących zarówno organizację wesela, jak też noclegów. Jeżeli czeka Was nocleg daleko od domu, trzeba wybrać sprawdzone miejsce, w którym nie będą na Was czekać przykre niespodzianki.

Mam dla Was propozycję zorganizowania wesela w sielskich krajobrazach, przesiąkniętych rustykalną nutą, czyli wesele w stodole.

Odpowiednio przygotowane przyjęcie (dla niektórych także ślub) w atmosferze barwionej stylem Vintage może skutecznie połączyć nowoczesne wymagania Młodej Pary z tradycją samej uroczystości.

 

4 obiekty idealne na przyjęcie weselne w stodole i nocleg

 

#1. STAJNIA SOWLANY

Umiejscowiona w pobliżu Białegostoku Stajnia Sowlany zapewni niezapomniane wesele w przyjaznej atmosferze ze szczególną dbałością o każdy szczegół organizowanego przyjęcia.

Wesela w stodole #1. Stajnia Sowlany
Wesela w stodole #1. Stajnia Sowlany

 

Do dyspozycji ośrodek posiada 3 niezależne od siebie, samodzielne sale o różnej wielkości. Mieszcząca najmniejszą liczbę gości Stara Chatka to wybór na przyjęcie od 20 do 30 osób. Średniej wielkości Sala pod Kogutem mieści 55 do 60 osób. Największa Sala Kwiatowa przeznaczona jest na przyjęcia do 100 osób.

Piękna sala na weselną zabawę w stodole #1. Sala - Stajnia Sowlany
Piękna sala na weselną zabawę w stodole #1. Sala – Stajnia Sowlany

 

Piękne, stylizowane, klimatyzowane wnętrza sal stworzą najlepszy nastrój dla weselnego przyjęcia. Warunki samej imprezy można dopasować do indywidualnych zamówień, obsługa ośrodka podchodzi w sposób bardzo elastyczny do każdego klienta.

Przepis na udane weselisko w stodole #1. Wystrój - Stajnia Sowlany
Przepis na udane weselisko w stodole #1. Wystrój – Stajnia Sowlany

 

Nocleg dla Pary Młodej jest bezpłatny. Oferta obejmuje także dodatkowe atrakcje, w zależności od zapotrzebowania. Przed wjazdem do ośrodka dostępny jest duży parking na około 80 pojazdów.


[Znajdź dla gości] Nocleg w Sowlanach i okolicy »


 

#2. STODOŁA CZEREŚNIOWY SAD

Obiekt oferujący przyjęcia do 191 osób – tyle mieści stodoła, lub bez ograniczeń, jeśli przyjęcie ma charakter piknikowy. Stodoła Czereśniowy Sad położona jest w miejscowości Grażyna – w odległości 60 km od Warszawy, 7 km od Warki, 34 km od Grójca.

Weselicho w stodole #2. Stodoła Czereśniowy Sad
Weselicho w stodole #2. Stodoła Czereśniowy Sad

 

Wystrój stodoły to rustykalne wnętrze, nawiązujące do oryginalnego klimatu budynku. Znajdują się tutaj drewniane krzesła i stoły, szydełkowe, ręcznie wykonane dekoracje, piękne, eleganckie żyrandole.

Wesele w stodole #2. Wystrój - Stodoła Czereśniowy Sad
Wesele w stodole #2. Wystrój – Stodoła Czereśniowy Sad

 

Wszechobecna zieleń dopełnia sielski klimat silnym naturalnym akcentem. Z zadaszonego obszernego tarasu rozpościera się widok na sady, w których rosną jabłonie i czereśnie.

 

Więcej o Stodole Czereśniowy Sad, jej historii, dodatkach i organizacji wesela w stodole dowiecie się z poniższego materiału wideo:

 


Znajdź nocleg dla gości: Warka » / Grójec » / Warszawa »


 

#3. MAJĄTEK HOWIENY

Ośrodek ten zajmuje się organizacją przyjęć wszelkiego rodzaju, przede wszystkim wesel. Położony jest na 7 hektarach w odległości 8 km od Białegostoku w miejscowości Pomigacze.

W 2019 roku planowane jest oddanie do użytku największej w Polsce stodoły do organizowania przyjęć weselnych oraz ślubów. Będzie nosiła nazwę „Howieńska Stodoła” i będzie znajdowała się nieopodal Majątku Howieny. Majątek Howieny to firma ciesząca się nieposzlakowaną opinią w organizacji wesel.

 

Wesele w stodole #3. Majątek Howieny
Wesele w stodole #3. Majątek Howieny

 

Nowy budynek będzie wybudowany z drewna i starych cegieł, aby jak najdokładniej oddawał wiejski klimat. Nie zabraknie także kanap, poduch i leżaków.

Wesele w stodole #3. Wystrój - Majątek Howieny
Wesele w stodole #3. Wystrój – Majątek Howieny

 

Altanka Ślubna zaś będzie miejscem osadzonym w naturalnym krajobrazie, pośród zieleni. Wszystko to przygotowywane jest na maj 2019 r. Póki co wesela można organizować w dawnym miejscu.

Chyba jednym z lepszych materiałów na temat wesel w stodole znaleźśmy najlepszą reklamę Majątku Howieny – tj. śłub Sylwii i Wojtka. Piękne wykonczenia i zdobienia, genialna atmosfera, śpiew i tradycja. Jeśli tylko planujecie wesele w stodole, to z pewnością ten materiał przypadnie Wam do gustu


[Znajdź dla gości] Nocleg w Białymstoku »  / Nocleg w okolicach »


 

#4. FOLWARK NADAWKI

W miejscowości Nadawki, w niewielkiej odległości na północ od Białegostoku, mieści się niezwykłe miejsce, w którym spotkacie staropolskie zwyczaje i tradycje.

Wesele w stodole #4. Folwark Nadawki
Wesele w stodole #4. Folwark Nadawki

 

Można tam urządzić przyjęcie weselne w pomieszczeniach rodem z powieści polskich klasyków, jak Władysław Reymont, czy Stanisław Wyspiański. Serwowane menu obejmuje tradycyjne polskie potrawy, także regionalne. Sale weselne mogą pomieścić do 200 gości przy przyjęciu z miejscami siedzącymi lub też do 350 osób, jeśli uroczystość będzie zorganizowana w formie bufetu.

Wesele w stodole #4. Wystrój - Folwark Nadawki
Wesele w stodole #4. Wystrój – Folwark Nadawki

 

Dodatkowymi atrakcjami, z jakich można skorzystaćgdy organizujemy wesele w stodole,  to prawdziwa nowość: po uprzedniej rezerwacji, są np. kulig, przejażdżki bryczką czy folklorystyczne pokazy. Dostępny jest parking oraz dyskretna ochrona gości.


[Znajdź dla gości] Nocleg w Białymstoku i okolicach »


Mogą Cię zainteresować:

Nie trać tego, co najciekawsze

Już niedługo pojawią się kolejne części cyklu “Pomysł na ślub”. Aby nie pominąć kolejnych inspiracji, zapisz się do naszego newslettera poniżej.