Tanie wakacje za granicą – na co zwrócić uwagę?

10,115

Dlaczego wybieramy wakacje za granicą?

Wakacje za granicą często są naszym marzeniem z kilku co najmniej powodów.

Pierwszy, najbardziej oczywisty, to nieodparta chęć każdego człowieka, towarzysząca społeczeństwom od tysiącleci, aby poznawać nowe miejsca, ludzi i ich kulturę.

Drugi, to chęć chwilowej chociaż odmiany, zmiany klimatu, otoczenia, etc.

Trzeci, mający zastosowanie tylko do części podróży, to chęć przebywania w cieplejszym klimacie, gdzie w lecie, nie czekają na nas niespodzianki typu deszcze i niska temperatura.

Gdzie znaleźć w miarę tanie wakacje za granicą? Okazuje się, że nie jest to takie trudne. Ceny zagranicznych kurortów często nie odbiegają od cen w naszych rodzimych ośrodkach wczasowych.

Zobacz więcej:  10 pięknych obiektów noclegowych z widokiem na góry

Noclegi za granicą – czym się kierować?

Możemy wybrać też podobne do tych, które znamy z Polski, formy zakwaterowania. Mogą to być pola namiotowe, dla najbardziej odważnych z nas. Warto jednak zaznaczyć, że w ciepłych krajach, na południu naszego kontynentu, spanie pod namiotem wcale nie jest takie uciążliwe. W lecie nie padają tam deszcze.

Jeśli wybierzemy pole namiotowe np. nad morzem, wieczorem będzie na tyle chłodno, że będzie można spędzić w namiocie noc. Spędzania w nim dni raczej nie polecam, ze względu na olbrzymie gorąco, które szybko wypędzi nas na zewnątrz spod płachty materiału. Pola namiotowe, to ulubiona forma spędzania noclegu, zwłaszcza u młodszej części społeczeństwa i tyczy się to mieszkańców całej Unii Europejskiej, nie tylko Polaków.

Na koniec jeszcze jedna rada. Pamiętajmy, że w innym kraju występuje inna fauna, niż w Polsce, a my często nie mamy nawet pojęcia, jak różne zwierzęta mogą wkraść się do naszego namiotu. Uważajmy na wszelkie jaszczurki, a czasem węże.

Zobacz więcej: Gdzie jechać nad morze – 7 najczystszych plaż w Polsce

Koszty zagranicznych wakacji

Miejsca noclegowe możemy znaleźć także na zagranicznych campingach, w przyczepach lub w domkach.

Dla osób preferujących większe wygody, dostępne są miejsca w prywatnych kwaterach, znane u nas, jako pokoje gościnne do wynajęcia we wszystkich znanych miejscowościach turystycznych. Można zarezerwować taki pokój za pomocą portalu internetowego zajmującego się tego typu usługami, np. za pomocą naszego portalu Nocleg.pl.

Innymi formami noclegu są już pokoje w hotelach i ośrodkach wczasowych.

Aby zmniejszyć koszt wakacji, można wykupić nocleg, nie zawierający wyżywienia. Wtedy musimy zadbać o jedzenie samodzielnie. Możemy zaopatrzyć się jeszcze w Polsce w odpowiednie produkty spożywcze. Nie jest to wcale śmieszne, ponieważ znowu trzeba pamiętać o ważnej rzeczy, jaką jest kuchnia danego kraju.

Niektóre produkty spożywcze, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni, są zwyczajnie nie dostępne w innym kraju. Jeśli lecimy samolotem, pamiętajmy, że nie każdy produkt spożywczy możemy ze sobą zabrać. Trzeba to sprawdzić przed odlotem, inaczej nasze zapasy trafią zwyczajnie do kosza.

Zobacz więcej: TOP 6 apartamentów do wynajęcia na wakacje