Tak wygląda najlepszy hotel na świecie!

1,174

Umaid Bhawan to nie tylko pałac byłej rodziny królewskiej czy pełne wspaniałych eksponatów muzeum. Jak wynika z ocen i recenzji użytkowników portalu TripAdvisor, Umaid Bhawan to także najlepszy hotel na świecie.

Umaid Bhawan 01

Umaid Bhawan, znajdujący się w północno-zachodnich Indiach, jest jedną z największych na świecie prywatnych rezydencji. Pałac, zbudowany w latach 1929-1943, ma 210 metrów szerokości, 111 metrów wysokości i posiada aż 347 pomieszczeń.

Umaid Bhawan 04

Obecnym właścicielem pałacu jest Maharadża Gadź Singhdźi II Sahib Bahadur. Pałac podzielony jest na trzy części: luksusowy hotel, rezydencję byłej rodziny królewskiej oraz muzeum dotyczące historii rodziny królewskiej w XX wieku.

Umaid Bhawan 02

Warto też wiedzieć, że w latach 1943-1947 w Umaid Bhawan pracował Stefan Norblin, polski artysta i malarz, który wykonał serię malowideł na zlecenie samego maharadży. Jego prace, zdobiące wiele pomieszczeń i sal, łączą motywy europejskie z mitologią i kulturą indyjską.

W swoich ocenach goście Umaid Bhawan zwracali uwagę przede wszystkim na doskonałe podejście personelu hotelowego do turystów, a także dostępność najróżniejszych możliwych udogodnień.