Święta poza domem? Dlaczego nie!

3,310

Święta poza domem, to ciekawa alternatywa. Święta Bożego Narodzenia niewątpliwie kojarzą się przede wszystkim z ubieraniem choinki, wspólną wieczerzą wigilijną oraz kolędowaniem. Jesteśmy wówczas otoczeni rodziną i, jeśli pogoda na to pozwoli, śniegiem. Święta spędzamy w rodzinnym domu, w domu naszych bliskich. Jednak nie musi tak być. Coraz silniejszy jest trend spędzania świąt w podróży, daleko od rodziców, dziadków oraz wujków. Czy warto choć raz spróbować takiej odskoczni? My jesteśmy na tak!

Unikniesz przedświątecznego stresu

Kupowanie prezentów, robienie zakupów, pieczenie ciast, generalne porządki, przyjmowanie gości… Właśnie to czeka wszystkich, którzy organizują spotkania wigilijne w swoich domach. Czy tego chcemy, czy nie, magia świąt to również stres, co udowadniają badania statystyczne. Duża część Polaków stresuje się zbliżającym Bożym Narodzeniem, a 33% z nas przygotowuje się do Świąt już na dwa tygodnie przed Wigilią. Wykupując wycieczkę bądź planując świąteczny urlop, unikniesz sprzątania, gotowania i innych przygotowań. Będziesz martwić się jedynie o kupno biletu i zarezerwowanie hotelu.

Odpoczniesz  na własnych  warunkach

Spędzanie czasu z najbliższymi to wielka wartość. Rodzinne tradycje powinny być pielęgnowane. Wiadomo jednak, że czasami każdy z nas potrzebuje chwili spokoju i odpoczynku na własnych warunkach. Być może trzy świąteczne dni spędzone za stołem sprawiają, że czujesz bardziej zmęczony niż wypoczęty i znacznie bardziej wolałbyś ten okres spędzić w zaciszu drewnianego domku, przy kominku i kakao.

Unikniesz krępujących rozmów

Co by nie mówić, Święta oprócz przyjemnych spotkań z długo niewidzianą rodziną, często niosą za sobą również krępujące sytuacje, takie jak rozmowy o planowanych dzieciach, zmianach stanu cywilnego, pracy, religii czy polityce. Wiele z tych tematów kończy się kłótniami oraz wprowadza nieprzyjemną atmosferę. Na szczęście możesz tego uniknąć wyjeżdżając na czas Świąt i ciesząc się spokojem. Zachęcam – święta poza domem, to prawdziwe

Święta poza domem – zabierz rodzinę ze sobą!

Niektórzy nawet nie chcą wyobrażać sobie Świąt bez swojej rodziny. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, żeby pojechać ze wszystkimi bliskimi! Wydaje Ci się, że wycieczka świąteczna dla kliku osób będzie sporo kosztować? Wystarczy policzyć koszt wszystkich prezentów, potraw, ozdób świątecznych, żeby zobaczyć, że na takim wyjeździe można jeszcze zaoszczędzić.

Polskie góry jako świąteczna alternatywa

Gdzie uciec przed polskim szarym, zimnym grudniem? Oczywiście tam, gdzie jest cieplej! Tak najczęściej myślimy, gdy szukamy grudniowych kierunków urlopowych, ale pamiętajmy, że nie jedziemy na zwykłe wakacje, a chcemy w ciekawy sposób spędzić Święta. Nic nie odda ich klimatu tak bardzo jak śnieg, dlatego proponujemy wybrać się w polskie góry, które pod względem zimowego puchu praktycznie nigdy nie zawodzą. Po śniadaniu świątecznym można wybrać się do term w Bukowinie Tatrzańskiej, na wycieczkę do Krakowa lub innego pięknego miasta albo na stok, by skorzystać z okazji i pojeździć na desce lub nartach. Tak aktywnie spędzone święta są doskonałą alternatywą do corocznego siedzenia za stołem.

Święta poza domem to kusząca propozycja? Jeszcze masz czas, żeby zarezerwować miejsce w pensjonacie lub hotelu.

Jeśli szukasz inspiracji na ferie zimowe 2018 – znajdziesz je tu: najlepsze lokalizacje na ferie 2018.

Sprawdź już TERAZ