Beer Moth – niezwykły hotel na kółkach

4,426

Pokój hotelowy ze starej ciężarówki? A dlaczego nie? Jeśli ktoś z Was poszukuje nietuzinkowej kwatery na każdą kieszeń, położonej w rejonach Parku Narodowego Cairngorms, powinien rozważyć ofertę Beer Moth. To najbardziej niezwykły hotel na kółkach, jaki widział świat. Z pewnością drugiego takiego „modelu” poza sielankowym rejonem Szkocji już nie znajdziecie.

beermoth_hotel6

Beer Moth Hotel powstał na bazie wysłużonej ciężarówki Commer Q4 z 1956 roku, która była czas jakiś w posiadaniu straży pożarnej, po czym z uwagi na zmęczenie materiału przeszła na zasłużoną emeryturę. Walter Micklethwait , właściciel i pomysłodawca tego osobliwego gniazdka, znalazł je w muzeum pożarnictwa w Kent.

beermoth_hotel1

Walter ofiarował jej drugie życie i służy teraz turystom z całego świata, którzy podziwiają nie tylko pomysłowość w zaaranżowaniu przestrzeni, ale przede wszystkim niezwykłe widoki rozciągające się dookoła. Ale wróćmy do samego hotelu. W Beer Moth znajdziecie łóżko małżeńskie, stół, krzesła, wygodny fotel, szafka na drobiazgi, niewielkie biurko i coś, co dziś nazwalibyśmy chyba aneksem kuchennym. Jest także kominek, a nawet parkiet dębowy pozyskany z pewnej wiktoriańskiej rezydencji.

beermoth_hotel2

Na brak rozrywek też nie można narzekać. W okolicy znajduje się wiejski sklepik, jest urocza kawiarenka oraz kilka restauracji, gdzie możemy liczyć na smaczne posiłki. Oczywiście amatorzy whisky, wina i lokalnych serów także nie będą zawiedzeni.