Agroturystyka dla dzieci ze zwierzętami i atrakcjami. 7 propozycji

9,335

A może by tak rzucić wszystko, zabrać najbliższych i spędzić urlop w leśnej głuszy lub w otoczeniu nadwodnej przyrody? Doskonały pomysł! Zorganizuj swoim pociechom wyjazd, którego długo nie zapomną! Agroturystyka dla dzieci ze zwierzętami i wieloma innymi atrakcjami to strzał w dziesiątkę. Sprawdź, gdzie warto spędzić lato na wsi!

Czemu warto odwiedzić gospodarstwo agroturystyczne dla dzieci?

Wakacje na wsi ze zwierzętami to coś, co dziś wielu dorosłych bardzo dobrze wspomina. Dawniej, gdy większość dzisiejszych rodziców, spędzała lato u cioci lub babci w gospodarstwie, kontakt z krową, owcą, świnią, czy koniem był codziennością. Szczególnie zapadało w pamięć wakacyjne karmienie zwierząt i przepyszne jedzenie, przygotowywane z lokalnych, wiejskich produktów.

Chcesz pokazać ten wyjątkowy świat swoim pociechom? Zabierz je we wspaniałe miejsce, przyjazne dzieciom, gdzie dodatkowo wykorzystasz bon turystyczny. Agroturystyka dla dzieci ze zwierzętami to wakacje pełne atrakcji. Dlatego najlepiej wybierz obiekt ze zwierzętami gospodarskimi. W ten sposób pokażesz im coś, czego nie miały jeszcze okazji doświadczyć – tak bliski kontakt z mieszkańcami stajni, kurnika czy obory będzie naprawdę emocjonującym przeżyciem!

Agroturystyka dla dzieci ze zwierzętami 2

Wakacje na wsi ze zwierzętami pozwolą dzieciom nie tylko poobcować z naturą. Ale również pozytywnie wpłyną na kształtowanie ich wrażliwości, empatii i miłości do małych przyjaciół. To okazja wypoczynku oraz intensywnego rozwoju w tym kierunku – zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

Agroturystyka ze zwierzętami gospodarskimi – atrakcje dla dzieci i nie tylko

Agroturystyka dla dzieci ze zwierzętami, zdrowym jedzeniem i placem zabaw – to szansa na pełne wrażeń rodzinne wakacje. Czasami, w gospodarstwie agroturystycznym organizowane są także warsztaty z robienia naturalnych kosmetyków, świec, czy serów.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje, jakie oferuje agroturystyka. Noclegi w otoczeniu natury, karmienie zwierząt, możliwość jazdy konnej, czy przejażdżki bryczką. To na pewno zrobi wrażenie nie tylko na najmłodszych letnikach.

Agroturystyka dla dzieci ze zwierzętami 2

Choć niejedno gospodarstwo agroturystyczne oferuje przepyszne jedzenie, to nie istnieją wakacje na wsi bez kiełbasek z ogniska i pieczonych ziemniaków! Bardzo często do dyspozycji gości są wydzielone specjalne miejsca, w których można rozpalić ogień i spędzić wieczór na wspólnym śpiewaniu przy dźwiękach gitary.

Agroturystyka – noclegi, które warto sprawdzić

Chcesz znaleźć gospodarstwo agroturystyczne dla dzieci, gdzie maluchy będą mogły poobcować ze zwierzętami? Szukaj w tych miejscowościach! Oto lista miast i wsi, które kryją nie tylko wyjątkowe obiekty, ale przy okazji oferują mnóstwo atrakcji dla letników.

Mikołajki

Tutejsza agroturystyka ze zwierzętami dla dzieci to niejedyne, co przyciąga rodziny do Mikołajek. Bliskość jezior mazurskich, park wodny, piękny rynek i muzeum. To tylko część ciekawostek, jakie czekają w tej pięknej miejscowości. Wyjazd na Mazury to zarówno okazja do odpoczynku w gospodarstwie agroturystycznym, jak i zwiedzania żeglarskiej stolicy Polski. Spędzając wakacje na wsi ze zwierzętami, nie zapomnij popływać po jeziorach. Ahoj, przygodo!

Agroturystyka dla dzieci ze zwierzętami 2

Zabiele

Jak agroturystyka dla dzieci ze zwierzętami, to tylko w otoczeniu pięknej, podlaskiej przyrody! Bliskość Biebrzańskiego Parku Narodowego i nadrzecznej biebrzańskiej roślinności, czynią gospodarstwo agroturystyczne jeszcze ciekawszym. Będąc tutaj, warto wybrać się także do pobliskiego Augustowa, by zobaczyć słynny Kanał Augustowski. Możesz także zwiedzić poświęcone mu muzeum oraz przeżyć wyjątkową przygodę w parku linowym. Na najmłodszych czeka tu niejeden plac zabaw – w mieście oraz gospodarstwie agroturystycznym.

Agroturystyka dla dzieci ze zwierzętami

Promno

Gospodarstwo agroturystyczne dla dzieci znajdziesz także w województwie wielkopolskim, niedaleko Poznania – w Promnie. W okolicy położone są malownicze rezerwaty przyrody oraz Park Krajobrazowy Promno. To właśnie dlatego tak prężnie rozwija się tu agroturystyka. Noclegi warto zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem – najlepiej na dłużej niż tylko na weekend. Stąd szybko dojedziesz do Poznania, który oferuje turystom mnóstwo atrakcji! – Maluchy na pewno będą zachwycone historycznymi koziołkami na wieży ratuszowej!

Agroturystyka dla dzieci ze zwierzętami

Głubczyce

Jeśli lubisz jeździć konno lub po prostu chcesz pokazać swoim pociechom konie z bliska, wybierz gospodarstwo agroturystyczne ze stajnią. Agroturystyka ze zwierzętami gospodarskimi zawsze robi furorę wśród dzieci.

W samych Głubczycach również można atrakcyjnie spędzić wakacje – w mieście znajduje się Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej oraz park miejski, który skrywa wiele ciekawych miejsc. Tężnia solankowa, świątynia dumania, plac zabaw, basen – to wszystko znajdziesz w Głubczycach. Noclegi oferuje wyjątkowe gospodarstwo agroturystyczne ze zwierzętami:

Agroturystyka dla dzieci ze zwierzętami

Poddębice

Agroturystyka ze zwierzętami dla dzieci i dorosłych w małej odległości od miejscowości Poddębice to świetne miejsce na tegoroczne wakacje. Na pewno warto odwiedzić tutejszy Ogród Zmysłów oraz ZOO w Borysewie. Na prawdziwy relaks zapraszają także Termy Poddębice – baseny termalne i sauny pozwolą każdemu odpocząć po królewsku.

Tuz obok Poddębic znajduje się rezerwat przyrody Napoleonów – zabierz tam swoją rodzinę i spędźcie wyjątkowy dzień na łonie natury. Na noclegi zaprasza poddębicka agroturystyka ze zwierzętami – dla dzieci i rodziców to nie lada atrakcja!

Agroturystyka dla dzieci ze zwierzętami

Izdebki

Izdebki to niewielka miejscowość położona w województwie podkarpackim. Na turystów czeka tu nie tylko agroturystyka ze zwierzętami gospodarskimi, ale także Dwór w Izdebkach z historycznym parkiem dworskim. Na fanach motoryzacji i miłośnikach adrenaliny wrażenie zrobi tutejszy Drift Show oraz izdebskie „serpentyny”.

Każdy znajdzie tu odrobinę wytchnienia od wielkiego miasta, szczególnie nad brzegami rzeki Magiery. Pikniki i spacery na łonie natury to idealny pomysł na odpoczynek wśród podkarpackiej przyrody. Noclegi oferuje gospodarstwo turystyczne ze zwierzętami:

Agroturystyka dla dzieci ze zwierzętami

Klimkówka

W południowo – wschodniej części województwa małopolskiego leży Klimkówka – w jej okolicach na pewno znajdzie się agroturystyka dla dzieci – ze zwierzętami i wieloma innymi atrakcjami. Z pewnością zachwyci Cię tutejsza przyroda i widoki na Jezioro Klimkowskie. Nad jego brzegami błogo wypoczniesz, a Twoje pociechy będą mogły popluskać się w rozgrzanej słońcem wodzie. Można tu popływać kajakiem, rowerkiem wodnym lub łódką – zabierz najbliższych w rejs i przeżyjcie prawdziwą, żeglarską przygodę. Zarezerwuj noclegi w Klimkówce jeszcze dziś:

Agroturystyka dla dzieci ze zwierzętami

Pamiętaj, że ogromną zaletą jest to, że w wielu gospodarstwach możesz wykorzystać bon turystyczny. Agroturystyka dla dzieci to recepta na udane wakacje z najmłodszymi!

Agroturystyka dla dzieci ze zwierzętami

Sprawdź, jak zmieniły się zasady korzystania z vouchera – Bon turystyczny 2022: szybki przewodnik na wakacje last minute i zarezerwuj noclegi na tegoroczne wyjazdy już dziś!

Bon turystyczny – jak wykorzystać go w 2022?